20:40 29.09.2016

Необхідно об'єднати зусилля для транскордонних досліджень злочинів проти людяності - президент Німеччини

2 хв читати

Президент Німеччини Йоахім Гаук закликав проводити спільні транскордонні дослідження злочинів проти людяності, а не шукати істини лише через призму нації.

"Спустошеність, яку залишила ця війна в Україні, була безпрецедентною. Окупанти використовували навіть українських націоналістів як допоміжних поліцейських... ми говоримо про незмірне страждання, і ми, німці, говоримо про невимовну провину", - заявив Й.Гаук на заході, присвяченому 75-м роковинам трагедії жертв Бабиного Яру в Києві в четвер.

За його словами, заради жертв і заради майбутнього людства необхідно озиратися на ці події.

"Можна засипати яр, що й спробували зробити буквально з Бабиним Яром, але спогади постійно пробиватимуть собі шлях. Оживляти пам'ять - значить згадувати людей, які померли не лише з огляду на їх приналежність до певної групи, релігії, необхідно згадувати про друзів і сусідів, якими вони теж були". Наша відповідальність полягає в тому, щоб за цифрами вбивств націонал-соціалістичного режиму знову розглянути людей, індивідів у тій мірі, в якій нам це вдасться.

"Ми, хто хоче зрозуміти, як могло так статися, як наші батьки і діди стали вбивцями або жертвами, сьогодні залежимо одне від одного, і відповіді на наші питання можна знайти лише спільними зусиллями. Це не виступ з метою розмивання відповідальності, а швидше обстоювання транскордонних спільних досліджень, які протистоятимуть новітнім спокусам шукати істину лише через призму нації", - додав він.

За його словами, необхідно прийняти виклик власної історії та наважитися на точний погляд на факти, не ухилятися від власної провини. "Цей процес не на одне покоління, він залишив свій відбиток на Німеччині, і не завершений навіть через стільки років після війни", - заявив Й.Гаук.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У лікарні Запоріжжя провели дві унікальні операції з трансплантації донорських органів, завдяки яким урятували сімох людей

Келлог на зустрічі з Ламмі: Британія збільшує витрати на оборону та готова співпрацювати зі США по Україні

Стармер планує зібрати європейських лідерів у Лондоні для обговорення плану Трампа

Трамп погрожує ввести 25% мита проти Євросоюзу - ЗМІ

Військовий РФ засуджений на довічне за розстріл жителя Чернігівщини

Чубаров - міжнародній спільності: нічого про Крим без України та кримськотатарського народу

Правоохоронці розповіли подробиці ДТП за участі працівника ОВА на Херсонщині

Специфіка сьогоднішньої російської окупаційної влади навіть гірша ніж радянська - МЗС

У Києві відбулася церемонія відкриття кінофестивалю "Cinema for Victory"

Сенат Румунії ухвалив закон щодо ліквідації дронів на території країни

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА