Інтерфакс-Україна
17:00 12.08.2016

Голову правління банку "Михайлівський" підозрюють у розкраданні 870 млн грн, його затримано

2 хв читати

Прокуратура міста Києва в п'ятницю повідомила про підозру у вчиненні кримінального злочину голові правління ВАТ "Банк Михайлівський" за фактом розкрадання 870 млн грн банківських коштів та доведення фінустанови до неплатоспроможності.

"Службовець разом з невстановленими досудовим слідством особами реалізував злочинну схему, за допомогою якої з банку була виведена багатомільйонна сума грошей вкладників... Так, зловживаючи своїм службовим становищем, голова правління на основі незаконного договору перерахував 870 млн грн на рахунок підприємства з ознаками фіктивності", - йдеться в повідомленні прес-служби столичної прокуратури.

У прокуратурі Києва також повідомили, що голова правління був затриманий під час спільної операції прокуратури міста, ГУ Нацполіції та працівників СБ України.

Також повідомляється, що банківському службовцю інкримінують скоєння злочинів, передбачених ч.5 ст.191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою), і ст.218-1 (Доведення банку до неплатоспроможності) КК України.

У прес-службі столичної прокуратури поінформували, що наразі готується клопотання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Слідство триває.

У повідомленні прокуратури м. Києва не вказується ім'я затриманого банківського службовця.

19 травня 2016 року голова правління банку "Михайлівський" Ігор Дорошенко залишив свою посаду. В.о. з 20 травня призначений його заступник Денис Панфілов.

23 травня Національний банк України 23 травня зарахував ПАТ "Банк Михайлівський" до категорії неплатоспроможних і звинуватив його в здійснених 20 травня махінаціях, за підсумками яких навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) зросло з 1,6 млрд грн до 2,6 млрд грн. Нацбанк нагадав, що банк "Михайлівський" був визнаний проблемним 23 грудня 2015 року у зв'язку з ризиковою діяльністю, після чого НБУ вів роботу з акціонером і менеджментом щодо врегулювання ситуації.

Згідно з повідомленням регулятора, 20 травня 2016 року І.Дорошенко повідомив, що залишив посаду, і в цей же день банк заявив, що з технічних причин у ньому не працює система "операційний день банку", що унеможливило доступ куратора до операційних даними.

Банк "Михайлівський" зареєстрований 14 червня 2013 року. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 квітня 2016 року банк "Михайлівський" за розміром загальних активів (2,954 млрд грн) посідав 71-ше місце в групі українських недержавних банків з 109 банків, що діють у країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінекономіки, Мінюст, Мінфін та МЗС залучені до перемовин про угоду щодо копалини у США цього тижня – Свириденко

Україна націоналізувала активи російського олігарха Дерипаски більш як на 2 млрд грн – СБУ

Трамп повідомив про домовленість щодо переговорів про тарифи з Японією

Генсек НАТО відвідає Японію 8-9 квітня

Міноборони закупить 200 тисяч комплектів обігріву для військових

Україна ініціювала екстрене засідання ОБСЄ після удару РФ по Кривому Рогу

"Зелене" відновлення стане однією з ключових тем на Конференції з відновлення України у липні 2025р – посол Італії

Росіяни обстріляли Костянтинівку, одна людина загинула – Донецька ОВА

Харків’янин отримав 7 років ув'язнення за передачу представнику РФ інформації про місця дислокації Сил оборони

Уряд має затвердити стратегію реформування екологічного контролю вже найближчими тижнями – глава Міндовкілля

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА