Інтерфакс-Україна
14:14 04.05.2016

Татарстан подав до міжнародного арбітражу позов проти України на $300 млн щодо "Укртатнафти"

2 хв читати
Татарстан подав до міжнародного арбітражу позов проти України на $300 млн щодо "Укртатнафти"

Республіка Татарстан, що входить до складу Російської Федерації, подала до міжнародного арбітражу позов проти України на $300 млн у справі про зміну часток акціонерів у ПАТ "Укртатнафта" (Кременчуцький НПЗ, Полтавська обл.).

Як повідомляється в проспекті євробондів України, у своєму позові Татарстан звинувачує Україну в порушенні угоди про заохочення та взаємний захист інвестицій, підписаної між урядами України та РФ 27 листопада 1998 року.

На думку позивача, українські суди порушили цей документ, ухваливши рішення, в результаті яких частка Татарстану в "Укртатнафті" суттєво знизилася.

Міністерство юстиції України 24 листопада 2015 року надіслало Татарстану листа зі своїми пропозиціями щодо врегулювання спору, проте їх не було прийнято.

Як повідомлялося, міжнародний арбітраж у липні 2014 року зобов'язав Україну виплатити "Татнафті" компенсацію у розмірі $112 млн плюс відсотки у справі "Укртатнафти". Україна оскаржить це рішення - Апеляційний суд Парижа розпочне розгляд справи по суті 18 жовтня.

АТ "Укртатнафта"(Кременчуцький НПЗ) є спірним активом для України і Татарстану. "Укртатнафту" створено відповідно до указів президентів України і Татарстану в 1994 році на базі Кременчуцького НПЗ. Раніше 18,296% акції "Укртатнафти" належало структурам, близьким до ВАТ "Татнафта", міністерство майна Татарстану володіло 28,7788% акцій, ще 8,6% акцій належало безпосередньо "Татнафті". Проте в результаті судових розглядів частка татарстанських акціонерів у НПЗ була практично обнулена, а на підприємстві з'явилися нові акціонери, близькі до групи "Приват".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворожий БпЛА влучив у багатоповерхівку на Одещині, евакуйовано 58 людей – ОВА

Росіяни завдали 726 ударів по 30 населених пунктах Запорізької області - ОВА

Генштаб зафіксував впродовж доби 154 бойові зіткнення

За добу обстрілів на Харківщині під ударами були 3 населені пункти, постраждала одна людина – ОВА

Трамп у четвер у Давосі планує підписання документів про створення "Ради миру"

У Києві без тепла залишаються трохи менше 3 тис. багатоповерхівок, за ніч підключили 227 - мер

Через атаки БпЛА на Дніпропетровщині постраждали дві людини, пошкоджені будинки та авто - ОВА

Троє українців звільнено з незаконного утримання у Венесуелі - Сибіга

Через російські обстріли в Україні в кількох регіонах запроваджені аварійні відключення електроенергії - "Укренерго"

За добу на Херсонщині внаслідок російських атак загинула людина, шестеро поранених

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА