12:47 05.02.2016

"Нафтогаз" сподівається на розблокування "Газпромом" віртуального реверсу згідно з очікуваним на початок 2017 р. рішенням Стокгольмського арбітражу

2 хв читати
"Нафтогаз" сподівається на розблокування "Газпромом" віртуального реверсу згідно з очікуваним на початок 2017 р. рішенням Стокгольмського арбітражу

НАК "Нафтогаз України" заявляє про тривале блокування "Газпромом" віртуального реверсу і чекає вирішення цього спору в Стокгольмському арбітражі на початку 2017 року, повідомив директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Газпром"... наполегливо блокує віртуальний реверс, відмовляючись надавати нам так звані пари шипер-кодів... Але ми з цим миритися не будемо. Ми вже подали проти Газпрому позов до Стокгольмського арбітражу. Чекаємо рішення на початку наступного року", - написав він у своєму блозі в Facebook.

"Паралельно наполягаємо на проведенні переговорів з цього питання із залученням Єврокомісії" - додав представник "Нафтогазу".

Ю. Вітренко уточнив, що відмова від надання шипер-кодів означає відмову від переходу на європейські правила відносин між газотранспортними операторами України і Словаччини, Румунії, Угорщини і Польщі.

Як повідомлялося, ВАТ "Газпром" повинен подати відповідь на позовну заяву НАК "Нафтогаз України" до Арбітражного суду Стокгольмської торгової палати за умовами угод, укладених у 2009 році, на постачання і транзит природного газу до 9 жовтня 2016 року.

"Нафтогаз" за "транзитним" позовом також вимагає передати його права і обов'язки щодо транзитного договору до "Укртрансгазу" як оператора газотранспортної системи країни згідно з вимогами Третього енергопакета, а також змінити методику розрахунку транзитного тарифу відповідно до європейських стандартів і положень енергетичного і антимонопольного законодавства України і ЄС.

Грошові вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" в арбітражі за контрактом на транзит газу становлять понад $11,7 млрд. Ці вимоги стосуються невиконання умов угоди до 2015 року і будуть розширені з урахуванням претензій 2015 року

Щодо угоди з "Газпромом" на постачання газу від 2009 року "Нафтогаз" зазначає: його вимоги до російської компанії в арбітражному провадженні, яке триває в Стокгольмі з червня 2014 року, перевищують $12 млрд. Вони пов'язані із закупівлями газу з 2010 року (після першого звернення до "Газпрому" з пропозицією привести ціну у відповідність із поточним ринковим рівнем згідно з умовами угоди) до 2014 року за цінами, вищими від ринкових.

Зустрічні вимоги "Газпрому" становлять $26,7 млрд, з яких $2,1 млрд - спірна різниця між виправданою, на думку "Нафтогазу", ціною за газ, імпортований в четвертому кварталі 2013 року і другому кварталі 2014 року, і ціною за оскарженою формулою угоди, тоді як інші претензії пов'язані з положенням "бери або плати".

"Нафтогаз" наполягає на тому, що положення "бери або плати" у поєднанні з положеннями угоди (зокрема, способом встановлення ціни і забороною реекспорту газу) є дискримінаційним і не може застосовуватися в цьому випадку.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА