Лібералізації валютного регулювання залежить від економічних і фінансових умов
Подальша лібералізації валютного регулювання залежить від певних економічних і фінансових умов в Україні, повідомила глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарева.
"НБУ в проведенні лібералізації валютного регулювання виходить не з конкретних термінів, а з виконання певних економічних і фінансових умов. Зокрема, до цих умов належить успішне завершення другого перегляду програми розширеного фінансування Міжнародного валютного фонду (МВФ)", - сказала вона під час прес-конференції за підсумками 2015 року в Києві у вівторок.
Глава центробанку нагадала, що план поступового зняття валютних обмежень був розроблений НБУ і погодив з МВФ ще в квітні поточного року.
Водночас зміщення графіка отримання чергових траншів МВФ не дасть змоги НБУ розпочати валютну лібералізацію темпами, передбаченими цим планом, пояснила В. Гонтарева.
Глава НБУ підтвердила плани центробанку продовжити в 2016 році поступове зняття валютних обмежень, введених у 2014-2015 роках з метою запобігання відпливу капіталу і стабілізації ситуації на грошово-кредитному і валютному ринках.
Окрім цього, Національний банк розробляє масштабну лібералізацію усього валютного регулювання.
В. Гонтарева, зокрема, зазначила, що у вересні цього року в НБУ створено робочу групу з розробки операційного плану лібералізації всієї системи валютного регулювання.
Нині група працює над цільовою моделлю валютного регулювання, і наступним її кроком стане розробка дорожньої карти для впровадження цієї цільової моделі і розробки принципово нової нормативної бази.
"Тобто ми не лише плануємо поступове скасування валютних обмежень, які ми впроваджували цього року й рік тому, митакож плануємо після їх поступового скасування перейти до нового режиму валютного регулювання", - заявила глава НБУ.