15:10 02.10.2015

Інвестори можуть достроково погасити ВВП-варанти у разі порушення Україною ковенант

2 хв читати
Інвестори можуть достроково погасити ВВП-варанти у разі порушення Україною ковенант

Після отримання інструментів відновлення вартості (ВВП-варанти) інвестори можуть пред'явити їх до дострокового погашення у разі порушення Україною передбачених за цінними паперами ковенант.

Згідно з презентацією, оприлюдненою на сайті Міністерства фінансів, підставою для такої оферти є: повторне накладення Україною мораторію на розрахунок за єврооблігаціями до 21 грудня 2018 року, рішення суду про порушення деяких ковенант за ВВП-варантами або виплата країною відшкодування за відповідне порушення.

Ковенанти за ВВП-варантами переважно стосуються забезпечення країною усіх гарантій і прав інвесторів, передбачених за вказаними цінними паперами, водночас потребують своєчасної публікації країною інформації, необхідної для калькуляції виплат за ВВП-варантами, і збереження Україною доступу до кредитів Міжнародного валютного фонду.

Погашення цінних паперів здійснюватиметься за умовною номінальною вартістю (notional value).

ВВП-варанти випускаються на суму списуваної номінальної вартості суверенних єврооблігацій. Водночас у презентації зазначено, що інвестори, які утримаються від участі у борговій операції, не отримають інструментів відновлення вартості.

Як повідомлялося, Україна 27 серпня заявила про досягнення домовленості про реструктуризацію зовнішнього комерційного боргу на суму близько $19,3 млрд з комітетом кредиторів, що представляє тримачів цих українських зобов'язань приблизно на $9 млрд.

Передбачається, що Україні буде негайно списано 20% основного боргу, а терміни погашення решти суми буде відсунуто на чотири роки - з 2015-2023 на 2019-2027 роки. Для цього замість наявних 14 випусків єврооблігацій (11 суверенних і трьох гарантованих державою "Фінінпро") і кількох гарантованих державою кредитів ("Укравтодору", КБ "Південне" і "Укрмедснаба") із середньозваженою купонною ставкою 7,22% річних буде випущено дев'ять приблизно рівних за обсягом нових випусків доларових єврооблігацій, що погашаються щорічно в 2019-2027 рр., зі ставкою купона 7,75% річних. Нараховані відсотки до запланованої дати випуску за наявними паперами будуть капіталізовані в нові єврооблігації.

Окрім цього, тримачі єврооблігацій пропорційно своїй частці в сумарному реструктуризованому боргу отримають 20-річні державні деривативи. Платежі за ними здійснюватимуться в грошовій формі в доларах США залежно від динаміки зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України.

Умови реструктуризації мають бути схвалені власниками кожної серії єврооблігацій, долучених до процесу реструктуризації під час проведення окремої юридичної процедури.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Керівництво Ізраїлю не сприймає планів видати ордери МКС на арешт Нетаньяху і глави ізраїльського Міноборони

У ЄС закликали припинити напади на медичні заклади на палестинських територіях

Раді рекомендують ухвалити в цілому законопроєкт, що зрівнює в правах жінок і чоловіків, які мають дітей до 18 років, на звільнення з військової служби під час війни

Індія братиме участь у майбутньому Саміті миру в Швейцарії - ЗМІ

Двох харків'ян, які наводили ворожий вогонь на місця зосередження ЗСУ, засуджено до 15 років в'язниці - прокуратура

Міноборони затвердило нову політику про людський капітал у Силах оборони

Росіяни намагатимуться просунутися далі й створити буферну зону вздовж українського кордону, більше допомоги Україні на підході - глава Пентагону

ВР рекомендують ухвалити в цілому законопроєкт, який регулює діяльність держорганів щодо пошуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин

До суду скеровано обвинувачення проти ексмера Куп'янська, який здав місто в перші дні повномасштабного вторгнення РФ

Прокурор МКС запитує ордери на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю, міністра оборони та лідерів ХАМАСу щодо ситуації в Палестині - сайт суду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА