Інтерфакс-Україна
13:51 23.09.2015

Луганська ОВЦА заявляють про відсутність державного механізму щодо відновлення житла на Донбасі

2 хв читати
Луганська ОВЦА заявляють про відсутність державного механізму щодо відновлення житла на Донбасі

У Луганській обласній військово-цивільній адміністрації скаржаться на відсутність законодавчо закріпленого механізму щодо відновлення житла, зруйнованого внаслідок військових дій на Донбасі.

"У багатьох жителів області на сьогодні зруйноване житло. І немає державного механізму щодо його відновлення або компенсації. На сьогодні область отримала 150 млн грн на відновлення інфраструктури, кошти спрямовано на відновлення шкіл, дитячих садків, лікарень і комунальної власності. Але там, де квартири приватизовані або приватне житло, ми з держбюджету ці витрати компенсувати не можемо", - сказала на брифінгу в середу заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Ольга Лішик.

Вона зазначила, що завдяки допомозі міжнародних організацій влада компенсує будівельні матеріали або точково надає допомогу з обласного бюджету, проте цього недостатньо.

"У нас була виїзна нарада з Агентством з відновлення Донбасу. Ми напрацювали кілька питань, і я сподіваюся, що невдовзі вони будуть втілені у вигляді нормативних документів", - наголосила вона.

О.Лішик розповіла, що внутрішньо переміщені особи на сьогодні отримують гуманітарну допомогу - і за лінією Міжнародного комітету Червоного Хреста, і від представництв інших міжнародних організацій, "усі, кому допомога потрібна, - отримують її".

Вона поінформувала, що станом на 18 вересня в Луганській області зареєстровано 223 тис. 63 внутрішньо переміщені особи (понад 1 тис. 800 сімей). Законодавство передбачає щомісячну виплату, яку вони отримують вчасно, проте найбільшою проблемою залишається житло.

"Оренда висока, субсидії вони отримати не можуть", - додала заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації.

Крім того, вона повідомила, що деякі люди, які через бойові дії вимушені були покинути житло (Станично-Луганський, Попаснянський, Новоайдарський райони), не можуть отримати статус тимчасово переселеної особи через те, що "є правова колізія, у розпорядженні Кабміну №1085-р зазначено, що в Донецькій області лінія розмежування є, а в Луганській - немає".

О.Лішик поінформувала, що обласна влада звернулася до уряду щодо вирішення цього питання, і прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк уже дав відповідні доручення профільним відомствам.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА