Інтерфакс-Україна
19:40 09.06.2015

Антикорупційний комітет ВР визнав роботу МОЗ незадовільною - Мусій

2 хв читати

Комітет Верховної Ради з питань запобігання та протидії корупції визнав роботу Міністерства охорони здоров'я незадовільною та рекомендував прем'єр-міністру притягти до адміністративної відповідальності перших осіб відомства - міністра та його першого заступника.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі заступника голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Олега Мусія, під час засідання антикорупційного парламентського комітету у вівторок до роботи МОЗ було висловлено низку зауважень. Зокрема, МОЗ не вводить Єдиного електронного реєстру пацієнтів, не розроблено єдиного національного переліку лікарських засобів, не врегульовано питання реєстрації оптово-відпускних цін на ліки, гальмується їх закупівля за кошти місцевого бюджету, затягується ухвалення змін до постанови Кабміну №240.

Крім того, члени комітету відзначили бездіяльність у забезпеченні прозорості закупівлі ліків за кошти держбюджету, зокрема, відсутність кроків щодо імплементації нового законодавства про закупівлю через міжнародні організації.

На думку О.Мусія, чиновники МОЗ в останні чотири-п'ять місяців саботують державні закупівлі за новими правилами.

Згідно з прес-релізом, антикорупційний комітет ВР підтримав пропозицію О.Мусія звернутися до Генеральної прокуратури України щодо проведення службового розслідування підписання контрактів із відстроченням постачання ліків на шість місяців.

За інформацією О.Мусія, ці контракти підписували в той час, коли міністром охорони здоров'я вже був Олександр Квіташвілі. Їх підписав заступник міністра Євген Мороз, якого звільнено з посади, але який залишився працювати в системі охорони здоров'я.

У свою чергу член комітету з питань запобігання та протидії корупції Юрій Дерев’янко сказав, що міністр охорони здоров'я під час ухвалення кадрових рішень має додержуватися вимоги закону про очищення влади.

Як повідомлялося, О.Квіташвілі неодноразово висловлював обурення щодо закладеної в контракти із держзакупівель, проведених наприкінці 2014 року, можливості відстрочити постачання препаратів на 180 днів. Він також заявляв, що в контрактах щодо держзакупівель 2015 року передбачатимуть набагато менший термін постачання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА