13:07 28.05.2015

Співробітники ДАІ не мають права стягати штрафи за порушення ПДД на місці правопорушення - КС

2 хв читати
Співробітники ДАІ не мають права стягати штрафи за порушення ПДД на місці правопорушення - КС

Порушення Правил дорожнього руху (ПДД) не належить до переліку адміністративних правопорушень, за які адміністративні стягнення накладаються на місці їх здійснення.

Про це свідчить рішення Конституційного суду (КС), яке суд ухвалив 26 травня і оприлюднив у четвер за поданням уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської про офіційне тлумачення положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

"Перелік адміністративних правопорушень, за які адміністративні стягнення накладаються на місці їх здійснення, є вичерпним і може бути змінений тільки законом", - ідеться в рішенні КС.

При цьому КС дає повний перелік таких правопорушень, який визначений Кодексом про адміністративні правопорушення, і порушення Правил дорожнього руху в цьому переліку відсутнє.

Суддя-доповідач у цій справі Віктор Шишкін підкреслив, що КС спеціально дав повний перелік правопорушень, вказавши, що він є вичерпним.

"Щодо всіх інших випадків написано "розгляд справи за місцем здійснення". Тобто посадовець у такому разі має скласти протокол, опитати свідків, отримати пояснення від особи, яку притягають до відповідальності, і здійснити низку інших процедурних дій, встановлених Кодексом про адміністративні правопорушення. І вже складений протокол відправити до відповідного органу, тобто до РВВС", - пояснив В. Шишкін.

КС також розтлумачив, що положення частини першої статті 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яке передбачає, що "справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його здійснення", необхідно розуміти так, що використане в ньому словосполучення "за місцем його здійснення" визначає адміністративно-територіальну одиницю, на яку поширюється юрисдикція відповідного органу, уповноваженого законом розглядати справу про адміністративне порушення.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський у 10-ті роковини трагедії МН17: Відповідальність Росії за цей злочин неминуча

Європарламент засудив візит Орбана до РФ - резолюція

Новообраний Європарламент підтримав незворотність членства України в НАТО - резолюція

Новообраний Європейський парламент підтвердив свою підтримку Україні - резолюція

Правових підстав розпочинати навчальний рік до 1 вересня поки що немає - освітній омбудсмен

До відповідальності за катастрофу MH17 мали бути притягнуті не лише ті, хто здійснив пуск ракети, а й увесь командний ланцюжок - Кулеба

"Укрнафта" стала генеральним партнером ХК "Тризуб"

Медсестра з Докучаєвського біля Харкова передавала окупантам відомості про укріпрайони ЗСУ

НОК і МОК перерахували 1 млн грн на відновлення дитячої лікарні "Охматдит"

У ДТП на Львівщині загинули чотири людини, сім травмовані - поліція

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА