Інтерфакс-Україна
20:30 28.11.2013

Голова дипмісії ЄС у Києві пригнічений мізерними параметрами власних інвестицій України у свою економіку за останні 10 років

2 хв читати
Голова дипмісії ЄС у Києві пригнічений мізерними параметрами власних інвестицій України у свою економіку за останні 10 років

Голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський пригнічений мізерними параметрами власних інвестицій України у свою економіку за останні десять років: за його оцінками, вони на порядок менші порівняно з параметрами інвестування власних економік країнами ЄС, а також у рази менше, ніж у КНР і в РФ.

У поширеній представництвом ЄС в Україні в четвер увечері статті Я.Томбінського "Угода про асоціацію - рішення, а не проблема" голова дипмісії зазначає: "Недостатній рівень інвестицій в українську економіку протягом останніх десяти років вражає".

"Всі успішні світові економіки вклали значну частину власного ВВП назад у розвиток своїх економік. Від 2002 року ЄС інвестував у свою економіку $29700 млрд, тоді як Україна вклала лише $250 млрд. Якщо ви поглянете на рівень інвестицій на душу населення, то побачите, що Україна вклала в 11 разів менше, ніж ЄС, у 2,5 разу менше, ніж Китай, та навіть утричі менше, ніж Росія", - аргументує свою думку європейський дипломат.

У зв'язку з цим голова представництва ЄС вважає неприйнятними аргументи української сторони щодо відсутності пропозиції Євросоюзу масштабних компенсацій Україні "за втрату російського ринку".

"Для мене така аргументація є чимось неймовірним. Україна просить Європейський Союз компенсувати збитки, завдані її економіці Росією. Чому ЄС має покривати збитки, завдані іншими сторонами? У будь-якому разі, в якій формі має бути надана така компенсація?", - запитує голова представництва.

"ЄС буде радий зробити внесок в економічні реформи. Однак ми не збираємося сплачувати борги України", - зазначає посол ЄС, додаючи: "Кредити і гранти, що надаються українському уряду, самі по собі не призначені для допомоги компаніям зі сходу України, яким Росія погрожує втратою свого ринку".

Як зазначає Я.Томбінський, пакет економічних реформ, що містяться в угоді, вже був випробуваний раніше. Країни, що підписали аналогічну угоду з ЄС, уже отримали економічні вигоди: країни т. з. десятки (ЄС-10) колишнього соцтабору, що підписали угоду на початку 90-х, після 1997 року отримали реальну перспективу членства в ЄС.

При цьому, за його даними, з 1991-го по 1997 рік ВВП на душу населення в ЄС-10 зріс загалом на 37%, інвестиції на душу населення - на 40%, а обсяги експорту на душу населення - на 44%.

"У цій дискусії немає місця для третьої сторони. На столі знаходиться двостороння угода, переговори щодо якої протягом декількох років вели ЄС та Україна. Ми цілком готові пояснити (РФ - ІФ) вплив угоди на Росію через наші двосторонні контакти, але ми не згодні надавати Росії право вето чи будь-які інші особливі права", - резюмує європейський дипломат.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Херсоні від артобстрілу окупантів пошкоджено лікарню та багатоповерхівки, є постраждалий

Ветеран Нацгвардії, Герой України Фінашин: Не можу сказати, що якась країна виграла "ветеранку"

Аварійно-рятувальні роботи на місці влучання ворожого дрона у житловий будинок в Харкові завершені

США чекатимуть від РФ дій в напрямку миру лише кілька тижнів, Конгрес вже готує законопроєкт про підвищення санкцій – Рубіо

Радник глави МВС Фінашин: Призначаємо помічників облуправлінь поліції, які займатимуться ветеранською політикою на місцях

ВАКС оголосив вирок у справі нардепа, що отримував незаконні компенсації за винайм житла у Києві

Експосол Японії в Україні Мацуда Кунінорі увійшов до консультативної ради ДТЕК

СБУ повідомила про заочну підозру двом адміралам та полковнику РФ, відповідальним за ракетний удар по центру Одеси

Колишньому комбату Лапіну, який брав участь в обороні Харківщини, змінено запобіжний захід

У Гамбурзькій мистецькій галереї відкрили український аудіогід

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА