Інтерфакс-Україна
15:13 20.09.2013

Президент Литви: Тиск Росії на деякі країн пов'язаний з політикою Східного партнерства

1 хв читати

Тиск Російської Федерації на низку держав, очевидно, пов'язаний зі спробою впливати на країни Східного партнерства, вважає президент Литви Даля Грібаускайте.

"Приблизно кілька тижнів тому розпочалися заходи проти нас, приблизно в той самий час, що і проти Молдови й України. Ми вважаємо, що це більше пов'язано з політикою Східного партнерства, ніж із чимось іншим", - сказала вона на брифінгу в п'ятницю на 10-й Ялтинській щорічній зустрічі "Ялтинська європейська стратегія", відповідаючи на запитання щодо підвищеної ціни на російський газ для Литви.

Вона додала, що першою державою, яка постраждала від "газового тиску", стала Румунія.

"Звісно, Литва завжди хотіла переговорів із Росією та "Газпромом"... ми завжди отримували досить дивні відповіді", - зауважила Д.Грібаускайте.

Водночас вона наголосила, що підтримує наміри Литви по-новому домовитися з російською стороною. "Усі ми, звісно, сподіваємося", - зазначила вона.

Д.Грібаускайте також наголосила, що ціна на російський газ для Литви, безумовно, є не економічною, а політичною.

"Це насправді не економічна ціна, там немає економічної логіки. Це просто політична ціна. Ми вважаємо, що ціни на газ для Литви використовуються як геополітичний інструмент з боку Росії", - сказала вона.

Водночас вона висловила переконання, що "Молдова й Литва зможуть витримати тиск".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

7 корпус ДШВ: Біля Покровська дрони врятували українських військових від полону

ПриватБанк закриває відділення у Дружківці, команду переведуть до Краматорська

СБУ: продавчиня магазину в Сумах коригувала ворожі удари

Повідомлено про підозру посадовцю ДСНС за купівлю непридатних квартир на 20 млн грн держкоштів

"Укренерго" вводить екстрені відключення електроенергії у Києві та Київській області – ДТЕК

У Центрі соціальної адаптації в Чернігівському районі сталася пожежа, поліція розшукує трьох його мешканців

Росія спрямувала БПЛА на тепловоз у Запоріжжі, постраждалих немає

Більше половини українців проти відмови від територій за гарантії безпеки – КМІС

"Укрзалізниця" повідомила про рух поїздів у зонах підвищеного ризику станом на 2 лютого

ПС ЗСУ: 157 ворожих БпЛА знешкоджено, є влучання балістики та 12 безпілотників

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА