15:40 12.09.2013

Янукович: У нас є можливість цього року підписати Угоду про асоціацію з ЄС

2 хв читати

Президент України Віктор Янукович оцінює шанси підписати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС у 2013 році, як цілком реальні .

"Протягом останніх років нам вдалося досягти таких критеріїв у відносинах з Європейським Союзом , які сьогодні відповідають критеріям асоційованого членства. Це рішення ухвалюватимуть всі 28 (європейських - ІФ) країн. Експерти, з якими ми постійно співпрацювали, фактично надали позитивну оцінку, і у нас є можливість цього року підписати цю Угоду", - заявив він журналістам у четвер у Луцьку (Волинська область).

На думку глави держави, підписання Угоди про асоціацію не означає, що Київ протиставлятиме інтереси ЄС інтересам Євразійського союзу і Митного союзу.

"Нам у жодному разі не слід цього робити. Це не в наших інтересах. Тобто, розбудовуючи наші відносини з Митним союзом, ми завжди маємо пам'ятати, що за нашими відносинами стоять інтереси наших галузей, підприємств, наших людей і нашої економіки. І це має спонукати до пошуку моделі співпраці", - наголосив президент.

В.Янукович також вважає, що за останні роки "ми займалися цим питанням, і багато чого нам вдалося досягти".

"Дуже важливо, щоб було розуміння, що нам робити далі. А далі нам абсолютно зрозуміло, що робити: країни Митного союзу за час інтеграції взяли понад 200 різних положень, а ми в цьому участі не брали. У 2011 році я запропонував нашим партнерам підписати угоду про співпрацю у форматі "3+1", і Україна розпочне процес приєднання до положень Митного союзу. Ці положення слід пропустити через всі внутрішньодержавні процедури, які завершуються ратифікацією у Верховній Раді. Цей процес має відповідати нашим національним інтересам, і не повинен порушувати наших міжнародних зобов'язань", - зазначив він.

"Ми підписали меморандум у Мінську після рішення вищої ради Митного союзу, зокрема у нас є формат відносин з Митним союзом, і в цьому форматі і на таких умовах ми розбудовуватимемо наші відносини", - наголосив В.Янукович.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ситника призначено заступником директора з безпеки Агентства оборонних закупівель при Міноборони

Зеленський призначив посла в Нідерландах за сумісництвом постпредом України при ОЗХО

Зеленський затвердив склад української делегації щодо вступних переговорів з ЄС, її очолила Стефанишина

Зварича звільнено з посади посла Польщі та призначено послом України в Чехії

Заступник держсекретаря США заявив про діалог з Києвом щодо виробництва необхідного озброєння в Україні

У Держдепартаменті США прокоментували візит Путіна до Кім Чен Ина

Заступник держсекретаря США: Ми хочемо переконатися, що РФ не зможе використовувати свою територію як притулок

Україна є і буде частиною єдиної Європи завжди - Зеленський про затвердження переговорної рамки про вступ в ЄС

Рада директорів МВФ завершить 4-й перегляд програми EFF для України наступного тижня - представник Фонду

Шмигаль обговорив з в. о. заступника держсекретаря США Бассом відновлення енергетики, постачання зброї та пряму бюджетну підтримку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА