Постраждалі київські журналісти задоволені рішенням суду, обвинувачені не будуть його оскаржувати
Київські журналісти Ольга Сніцарчук і Владислав Содель, що постраждали від дій хуліганів 18 травня в Києві, задоволені рішенням суду щодо цього інциденту.
"Це дуже важливий прецедент у нашій країні, тому що стаття 171 (ст. 171 Кримінального кодексу України "перешкоджання роботі журналістів" - ІФ) у нас всіляко ігнорується. Це той випадок, коли не 51 грн за журналістський розбитий ніс, а вже значно серйозніше, і це реальне покарання, яке отримали люди за те, що мали нахабство так поводитися з журналістами", - заявила постраждала журналістка "5 каналу" О.Сніцарчук журналістам після оголошення вироку суду.
"Цю справу доведено до кінця, і ми вважаємо, що покарання, яке ці люди отримали, - до цього результату можна було прийти і через рік, і через два. Я вважаю, що отримати реальне покарання, нехай навіть з умовними термінами, за статтею 171 - це дуже добрий результат для всіх журналістів. Також не було прецедентів, щоб такі люди вибачалися публічно перед усіма журналістами. Я не вважаю, що це якась особисто наша образа - це був плювок усім журналістам", - наголосила вона.
Фотограф видання "Коммерсант" В.Содель також висловив задоволення рішенням суду.
"Я думаю, що використання всіма журналістами, пересічними громадянами в публічних, приватних розмовах терміну "тітушки" як людей, яких наймають для того, щоб вони боролися за інтереси якихось бізнес- або політичних структур незаконним чином, - а саме це явище всі називають "тітушки", - і для сім'ї Тітушка, і для самого Вадима - це найгірший досвід і найгірше покарання", - зазначив він.
Адвокат журналістів Вікторія Кіріна повідомила, що пропозиція про укладення мирової угоди з готовністю визнати провину у вчиненні кримінального злочину надійшла з боку захисту обвинувачених. Вона наголосила, що ця пропозиція надійшла до початку розгляду справи в суді по суті, що давало значну економію часу.
"У цьому разі угоду було досягнуто в тій частині, що для нас принциповим питанням було повне і беззастережне визнання провини, вибачення, причому публічне", - зазначила вона.
За словами адвоката, четвертий нападник Андрій Ярошенко, що відмовився визнати свою провину, може також запропонувати підписати мирову угоду, проте умови там уже будуть інші.
В.Кіріна також повідомила, що О.Сніцарчук і В.Содель не мають права на оскарження рішення суду, оскільки воно повною мірою відбиває текст мирової угоди.
О.Сніцарчук повідомила, що кошти, які вони отримають як моральну компенсацію, буде спрямовано на добрі справи.
"Ми з Владиславом хочемо зробити оголошення, що отримана моральна сатисфакція буде повністю спрямована на добрі справи - одна частина на допомогу музикантові, який усе літо пролежав у комі, друга частина - на розвиток громадського телебачення", - сказала вона.
Як повідомлялося, 18 травня вдень на вул. Великій Житомирській у Києві виник конфлікт між представниками опозиції та групою невідомих молодих людей спортивної статури, який згодом переріс у бійку. Молоді чоловіки почали кидатися пляшками з водою і камінням. У результаті декілька людей дістали тілесних ушкоджень. Під час інциденту постраждали журналістка "5 каналу" Ольга Сніцарчук та фотограф видання "Коммерсант" Владислав Содель.
Бійка трапилася під час акції опозиції "Вставай, Україно!" (на Софійській площі) та мітингу під егідою Партії регіонів (на Європейській площі). Інцидент стався поряд із будівлею київського главку МВС.
Міліція проводила службове розслідування у зв'язку з інформацією про неналежну реакцію співробітників міліції на інцидент і за результатами розслідування притягнула кількох керівників середньої ланки до дисциплінарної відповідальності. Також було звільнено заступника начальника столичного главку та керівника київського "Беркута".
21 травня за підозрою в хуліганстві на акціях затримали жителя Київської області Вадима Тітушка. 22 травня Шевченківський райсуд ухвалив рішення відпустити його під заставу в 22,94 тис. грн.
В.Тітушку та ще трьом підозрюваним інкримінували правопорушення за ч. 1 ст. 171 (перешкоджання роботі журналістів) КК України.
У понеділок Шевченківський райсуд Києва засудив В.Тітушка до позбавлення волі терміном на три роки з відстроченням виконання на два роки, М.Пшука і С.Приходька - до обмеження волі терміном на два роки з відстроченням виконання на півтора року.