Інтерфакс-Україна
15:38 13.08.2013

Експерт: Новий КПК надає право суду заарештувати екс-ректора Мельника після його втечі

2 хв читати
Експерт: Новий КПК надає право суду заарештувати екс-ректора Мельника після його втечі

У чинному Кримінальному процесуальному кодексі достатньо підстав для суду, щоб заарештувати колишнього ректора Національного університету Державної податкової служби Петра Мельника, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" кандидат юридичних наук, професор кафедри Кримінального процесу Національної академії внутрішніх справ, доцент Юрій Азаров.

Коментуючи інформацію, поширену у деяких українських ЗМІ, що в новому КПК є суттєві прогалини в питанні арешту людини, яка втекла з-під домашнього арешту, експерт зазначив, що ст. 178 КПК говорить про те, що однією з обставин, які враховують під час вибору запобіжного заходу, є виконання умов запобіжних заходів, які застосовувалися до підозрюваного раніше.

І в КПК зазначено, що тримання під вартою застосовується, якщо прокурор доведе, що м'якші запобіжні заходи не дали результатів.

"Якщо прокурор доведе, що, перебуваючи на волі, ця особа переховувалася від органу досудового розслідування або суду, перешкоджала кримінальному провадженню або їй повідомлено про підозру у вчиненні іншого злочину", - процитував Ю.Азаров ч. 3 ст. 183 КПК.

"Але, звичайно ж, остаточне рішення про обрання запобіжного заходу ухвалює суд, ґрунтуючись на наданих стороною обвинувачення даних", - наголосив експерт.

Як повідомлялося, екс-ректора затримали 27 липня співробітники Головного управління внутрішньої безпеки Міністерства доходів і зборів спільно з ГУБОЗ МВС України. Він вимагав й отримав від двох українців хабарі розміром 40 тис. грн і 80 тис. грн за вступ їхніх родичів до свого вишу.

Печерський райсуд Києва 1 серпня обрав П.Мельнику запобіжний захід у вигляді утримання під домашнім арештом. П.Мельнику заборонено залишати місце проживання, за винятком тих ситуацій, коли йому знадобиться медичний огляд або лікування.

На екс-ректора 7 серпня наділи електронний браслет. П.Мельник став першою високопоставленою особою та першим арештантом у Київській області, стосовно якого було застосовано такий спецзасіб.

Водночас 9 серпня стало відомо, що П.Мельник утік з-під домашнього арешту, позбувшись електронного браслета. МВС оголосило його у всеукраїнський розшук.

Суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк 12 дав дозвіл на затримання П.Мельника з метою приведення його до суду для розгляду клопотання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

13 серпня МВС оголосило П.Мельника в міжнародний розшук.

Деякі українські ЗМІ з посиланням на власні джерела повідомили про виїзд П.Мельника через Білорусь до однієї з країн Балтії, за іншою версією - утікач уже в Чехії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Більше половини українців категорично проти будь-яких територіальних поступок, водночас понад третина готова до територіальних втрат – опитування

РФ била по енергооб’єктах у Миколаївській та Запорізькій областях – заступник глави Міненерго

Святкування Нового року в Україні пройшло без суттєвих надзвичайних подій - Нацполіція

РФ готує масштабну провокацію з людськими жертвами на Різдво за юліанським календарем - СЗР

У Запоріжжі судитимуть військових командирів, яких обвинувачують у виплаті бойових виплатах штабним працівникам - ДБР

Одна людина загинула, ще дві зазнали поранень через російськи обстріли на Донеччині – ОВА

У Швейцарії на гірськолижному курорті через пожежу у барі на Новий рік загинуло 40 людей і 115 постраждало

Виробник дронів "Вампір" став першим резидентом Defence City – Міноборони

Росіяни влучили безпілотниками по лікарні на Чернігівщині, пожежу загасили – влада

Генштаб зафіксував впродовж доби 98 бойових зіткнень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА