У Держкіно вважають за необхідне ввести збір на розвиток кінематографу та затвердити концепцію розвитку сфери
У Державному агентстві з питань кіно вважають за необхідне ввести збір на розвиток кінематографу та затвердити концепцію розвитку галузі, щоб розпочати розроблення відповідної програми.
Як розповіла голова відомства Катерина Копилова на прес-конференції в Києві у вівторок, Держкіно рік тому розробило концепцію державної програми з розвитку кінематографу.
"Вона нині перебуває на погодженні в зацікавлених органах державної влади. І ми докладемо всіх зусиль, щоб зрушити цю концепцію з місця (прописано нормальний готовий документ), щоб мати можливість написати загальнонаціональну програму розвитку кінематографу", - сказала вона. "Необхідно формувати збір на розвиток національної кінематографії. Це питання обговорюється вже протягом багатьох років", – додала вона.
К.Копилова також наголосила, що необхідно вдосконалювати нормативно-правову базу у сфері кінематографу, зокрема врегулювати відносини між державою та виконавчими продюсерами картин у разі надання державного фінансування на створення фільмів, а також сформувати правила надання фінансової підтримки під час їх розповсюдження. Крім того, за її словами, актуальною є розробка єдиної форми електронного кошторису виробництва кіно.
Водночас голова Держкіно заявила, що збільшується частка недержавних коштів, які інвестують у створення українських картин.
Як розповіла К.Копилова, за програмою створення та розвитку фільмів на 2011-2012 рр. проекти, що увійшли до цієї програми, було профінансовано на суму 430 млн грн, у 2012-2013 рр. - на 890 млн грн.
"Якщо говорити про програму на 2013-2014 роки, то вартість усієї програми включно з інвестиційними коштами, які продюсери вкладуть у фільми, що перебувають у цій програмі, на сьогодні становить 1 млрд 134 млн грн. Це для України дуже вагома цифра і навіть безпрецедентна", - сказала К.Копилова.
Водночас вона зазначила: "Якщо ми проаналізуємо тенденцію, то на 2014 рік продюсерські кошти, які буде інвестовано в національний кінопродукт, перевищать суму держфінансування".
За її словами, з року в рік збільшується обсяг зборів у кінотеатрах, "що свідчить про зацікавленість українських громадян кінематографом".