Інтерфакс-Україна
15:40 11.10.2012

Українці за кордоном напередодні виборів можуть перевірити свої дані в попередніх виборчих списках - МЗС

2 хв читати
Українці за кордоном напередодні виборів можуть перевірити свої дані в попередніх виборчих списках - МЗС

У Міністерстві закордонних справ України роз'яснюють, що громадяни України, які перебувають за кордоном, можуть перевірити свої дані в попередніх списках на виборчих дільницях за кордоном іще до виборів.

"Українському виборцеві за кордоном надається чудова можливість перевірити свої дані в попередньому списку. В разі виявлення неточностей або відсутності в списку можна звернутися до дільничного виборчкому із заявою для виправлення неточностей або внесення до списку", - розповів в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" прес-секретар МЗС Олександр Дикусаров.

За його словами, відповідно до виборчого законодавства, списки виборців формує Центральна виборча комісія, і порядок складання таких списків є уніфікованим як для України, так і для виборчих дільниць за кордоном.

При цьому направляються як попередні списки, які виборчкоми вже отримали, так і уточнені, що їх буде передано напередодні голосування.

О.Дикусаров уточнив, що виборець не зобов’язаний ставати на консульський облік, він може бути внесений до списку незалежно від підстав перебування в країні. У МЗС зазначають, що такий порядок формування списків виборців в Україні діє з 2007 року.

У четвер у деяких ЗМІ з'явилася інформація про проблеми з унесенням до списків українців, які перебувають за кордоном. Зокрема, йшлося про складання списків не в алфавітному порядку за прізвищами, а за місцем проживання, що значно ускладнює процес знаходження виборця у списку і може створити хаотичну ситуацію на виборчих дільницях.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський і Кислиця обговорили деякі напрями дипломатичної роботи та перемовин

Постанова про конкурс на кращий ескіз великого Державного Герба України втратила чинність

Українці можуть отримати 90 держстипендій уряду КНР на навчання в Китаї у 2026/2027 навчальному році

Мінкультури надало Вікімедіа Україна, Слідство.Інфо і Книгарня "Є" статус критично важливих

США закликали ЄС не погоджувати виділення Україні "репараційного кредиту" за рахунок активів РФ – ЗМІ

Держбюджет-2026 не збільшує виплати військовим, але будуть контракти з покращеними умовами, - Шмигаль

Генконсульство України буде відкрите в словацькому Пряшеві - МЗС

Свириденко до Железняка: Ознайомте мене з фактами, а я прийму відповідне управлінське рішення щодо Кулеби

Патрульна поліція спростувала інформацію про введення в Україні нового дорожнього знаку "білий ромб"

Петиція із закликом прибрати рекламу з поїздів та станцій метрополітену в Києві не набрала необхідних голосів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА