Інтерфакс-Україна
23:47 22.07.2025

Зеленський підписав закон про обмеження незалежності НАБУ/САП

2 хв читати
Зеленський підписав закон про обмеження незалежності НАБУ/САП

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт №12414, який обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), повідомляється на сайті Верховної Ради України у вівторок.

"Повернуто з підписом Президента України", - такий статус має законопроект №12414 на сайті Верховної Ради України.

Інформація про підписання законопроєкта головою держави зникала на сайті парламенту після появи у вівторок ввечері, однак зараз знову опублікована.

Як повідомлялося, Верховна Рада на засіданні у вівторок 263 голосами підтримала у другому читанні та в цілому законопроєкт №12414, яким обмежила незалежність НАБУ та САП. Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук одразу підписав закон та направив його на підпис президенту України Володимиру Зеленському, тоді як за звичайної практики це відбувається після розгляду блокуючих постанов, які вносять опоненти.

Низка політиків та громадських діячів, а також представники Європейської комісії виступили категорично проти цього законопроєкту та закликали Зеленського ветувати його.

В той же час у Києві, Львові, Дніпрі та Рівному у вівторок проходять акції протесту проти законопроєкту.

Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк (фракція “Голос”) у Телеграм, закон вже опубліковано у газеті Верховної Ради “Голос України”.

“Закон про ліквідацію НАБУ та САП опубліковано вже", - написав політик.

За його словами закон оприлюднено 22 липня та він набирає чинності 23 липня.
Железняк також розмістив скриншот з оприлюдненим законом.

Наразі сайт “Голосу України” недоступний.

Джерела: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/55640

t.me/yzheleznyak/13561

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили безпілотних систем уразили за добу 1483 ворожі цілі

Іран заявив про значні розбіжності зі США щодо умов потенційної угоди та припинення вогню

За добу внаслідок атак РФ по Запорізькій області постраждали 10 людей, обстріляно 45 населених пунктів

Окупанти за добу втратили 1080 осіб та 180 од. спецтехніки – Генштаб

У Чернігівській області через атаку пошкоджено енергооб'єкт, знеструмлено 380 тис. абонентів – обленерго

18 квітня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Польські прикордонники не пустили українку на пункті пропуску "Медика" через купюру з підвищеним радіаційним фоном

США та Іран обговорюють розмороження $20 млрд активів в обмін на ядерні обмеження – ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 118 ворожих атак – Генштаб

Глава CENTCOM заявив про продовження морської блокади суден, пов'язаних з Іраном, до рішення Трампа

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА