Інтерфакс-Україна
19:54 11.07.2025

У ЦПК допускають, що Шабуніна уже затримали, зв’язку з ним немає

2 хв читати

У Центрі протидії корупції (ЦПК) допустили, що голову ЦПК Віталія Шабуніна вже затримано і найближчим часом йому обиратимуть запобіжний захід, зв’язку з Шабуніним немає.

"З самим Віталієм зв’язку досі немає. Де він перебуває зараз – невідомо. Не виключено, що Віталій затриманий і найближчим часом йому обиратимуть запобіжний захід", - йдеться у повідомленні ЦПК у телеграмі у п'ятницю.

"Закликаємо слідчих ДБР припинити порушувати права Віталія і повідомити рідним та адвокатам про місце його перебування", - додали у ЦПК. "Наразі ми вважаємо підозру абсурдною, а обшуки в самого Віталія та родини без ухвал суду – незаконними", - зазначено у повідомленні ЦПК.

"Такі дії ДБР вважаємо тиском на Віталія, санкціонованим Офісом президента, з метою закрити рота тим, хто викриває корупцію та бездіяльність влади у найбільш відповідальний для країни момент", - резюмували у ЦПК.

Раніше в цей день повідомлялося, що працівники ДБР повідомили Шабуніну про підозру. за ч. 4 ст. 409 КК України — ухилення від військової служби в умовах воєнного стану; ч. 2 ст. 190 КК України (в редакції Закону на момент вчинення кримінального правопорушення) — заволодіння чужим майном шляхом шахрайства, вчинене у великих розмірах.

За даними слідства, "мобілізувавшись у 2022 році фігурант упродовж тривалого часу не з’являвся до місця служби та під виглядом "відряджень" перебував у цивільних установах, що не належать до складу сил оборони. Також задокументовано факти отримання ним щомісячного грошового забезпечення у розмірі понад 50 тисяч гривень, попри фактичну відсутність у військовій частині". Окрім того, слідством встановлено, що фігурант незаконно використовував позашляховик, ввезений в Україну як гуманітарна допомога для потреб армії — без належного оформлення та за відсутності правових підстав.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти втратили впродовж доби 1240 військовослужбовців - Генштаб

5 грудня: Яке сьогодні свято, все про цей день

В Офісі Президента прокоментували повідомлення ірландських ЗМІ про дрони, які нібито намагалися перешкодити посадці літака Зеленського

Прем'єр-міністр Бельгії назвав три умови використання активів РФ на користь України

59% українців покладають відповідальність за корупційний скандал в енергетиці на уряд та президента – опитування

Заправкам "Лукойлу" за межами Росії продовжили до квітня ліцензію на функціонування без санкцій

Прем'єр-міністр Бельгії і канцлер Німеччини проведуть у п'ятницю термінову зустріч щодо плану використання заморожених російських активів - ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 154 ворожі атаки - Генштаб

Рішення щодо нового керівника Офісу Президента буде ухвалено найближчим часом – Зеленський

Переговори української делегації в США продовжаться і Україна готова до будь-якого розвитку подій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА