Інтерфакс-Україна
10:39 27.06.2025

САП та НАБУ викрили схему розкрадання 15 млн грн в УЗ під час закупівлі фарб та лінолеуму

2 хв читати

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро (НАБУ) викрили злочинну схему розкрадання коштів на АТ "Укразалізниця" (УЗ) під час закупівлі фарб та лінолеуму.

"За процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру 5 особам, причетним до заволодіння коштами АТ "Укрзалізниця" на суму понад 15 млн грн під час публічних закупівель фарб та лінолеуму", - повідомляє САП в телеграм-каналі в п'ятницю.

За інформацією прокуратури, на сьогодні повідомлено про підозру особі, яку слідство вважає організатором злочину, двом представникам підприємств-постачальників, колишньому заступнику філії "Центр забезпечення виробництва" УЗ, менеджеру – начальнику відділу забезпечення матеріалами для експлуатаційної діяльності філії "ЦЗВ" УЗ.

Дії усіх підозрюваних кваліфіковано за ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України.

В САП інформують, що у 2022 році організатор злочину, діючи спільно з підконтрольними службовими особами "Центру забезпечення виробництва", забезпечив перемогу в тендерах на закупівлю фарби та лінолеуму для потреб УЗ наперед визначених товариств.

"Якщо в тендері брала участь непідконтрольна компанія або цінова пропозиція була занизькою, його скасовували", - зазначається в повідомленні.

У подальшому, наголошують в САП, між УЗ та товариствами-переможцями укладались відповідні договори, при цьому вартість поставки фарб та лінолеуму було значно завищено.

"Реалізація схеми протягом вересня 2022 року – квітня 2023 року завдала АТ "Укрзалізниця" збитків на суму понад 15 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд", - вказано в повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог за добу втратив 174 особи на покровському напрямку - Генштаб

Активність БПЛА ускладнює відновлення залізничної інфраструктури поблизу Коростеня - "Укрзалізниця"

"Довженко-Центр" отримає додаткове фінансування у 2025р

Навроцький на зустрічі з українською делегацією не використовував слів про "бандерівців" і "український націоналізм" - голова УІНП Алфьоров

"Громадське" вважає заяву СБУ щодо очільника СБУ в Одеській області спробою дискредитації журналістського розслідування

Зеленський попросив депутатів і уряд підготувати пропозиції по визначенню нових підходів до святкових днів

Зеленський очікує завтра зранку доповідь від Умєрова та Гнатова щодо підготовлених документів з представниками Трампа

Мінрозвитку планує на 2026р угоду про міжнародні автоперевезення з Албанією та початок перевезень з Марокко

СБУ: Російські спецслужби намагалися влаштувати провокацію проти очільника Служби безпеки в Одеській області

"Укренерго" у вівторок застосовуватиме обмеження електроенергії в більшості регіонів України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА