Інтерфакс-Україна
21:15 22.06.2025

В НАТО досягли домовленостей збільшити витрати на оборону до 5% ВВП

1 хв читати
В НАТО досягли домовленостей збільшити витрати на оборону до 5% ВВП

Союзники по НАТО досягли домовленостей щодо збільшення витрат на оборону до 5% ВВП, що, в свою чергу, є позитивним для України, згадка про яку є саме в цьому розділі підсумкової декларації гаазького саміту.

Про це агентству "Інтерфакс-Україна" в неділю в Гаазі повідомили в дипломатичних колах, ознайомлених з переговорним процесом. Як відомо, раніше проти підвищення оборонних витрат до 5% виступив прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес, що завело ситуацію з ухваленням декларації у глухий кут, адже рішення в альянсі ухвалюються одноголосно. Разом з тим, за словами дипломатичних джерел, в НАТО досягли компромісу. Домовленості були досягнуті в неділю, за день до початку саміту в Гаазі, який пройде 24-25 червня.

Такий розвиток подій є позитивним для України, адже саме в цьому абзаці союзники згадують Україну, підтверджуючи зобов’язання надавати підтримку, причому ця підтримка буде зарахована в ці 5% ВВП оборонних витрат.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп пропонує укласти угоду з Кубою: Я пропоную їм укласти угоду, доки не стало занадто пізно

Сили оборони відбили з початку доби 200 ворожих атак - Генштаб

В КИЄВІ ПРАЦЮЄ ППО - КМВА

Велика Британія готується передати Україні далекобійні балістичні ракети Nightfall — ЗМІ

Ворожа атака пошкодила об’єкт інфраструктури в Одеській області: двоє постраждалих, відсутнє електропостачання – МВА

Папа Римський Лев XIV закликав до припинення насильства в Україні на тлі атак на енергетичну інфраструктуру

В результаті масових протестів в Ірані відомо вже про понад 500 загиблих і тисячі затриманих - ЗМІ

Внаслідок ворожої атаки на автомобіль швидкої допомоги на Чернігівщині постраждали двоє медиків - РВА

ДСНС встановила 5 генераторів для аварійного електроживлення житлових будинків у Києві

Посадовці Словаччини домовилися про відмову в військовій підтримці України - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА