Інтерфакс-Україна
17:49 24.02.2025

Україні були обіцяні системи ППО як компенсація за відсутність запрошення до НАТО, але вони досі не надійшли – Зеленський на засіданні G7

2 хв читати
Україні були обіцяні системи ППО як компенсація за відсутність запрошення до НАТО, але вони досі не надійшли – Зеленський на засіданні G7

Україна досі не отримала системи протиповітряної оборони, які їй були обіцяні на саміті НАТО в США як компенсація за відсутність запрошення до НАТО, повідомив президент України Володимир Зеленський на саміті "Великої сімки" (G7) в понеділок.

"На саміті НАТО нам пообіцяли системи протиповітряної оборони для захисту наших людей від російських ракет і бомб як компенсацію за відсутність запрошення України в НАТО, і це була важлива обіцянка. Але ми ще не всі їх отримали. Це лише один приклад", - сказав Зеленський під час свого виступу.

За його словами, якби Україна мала "захисний щит" НАТО, Володимир Путін "ніколи б не наважився проштовхнути своє зло через кордон нашої країни". "І після трьох років повномасштабної війни ви всі бачите, яку силу Україна може привнести в Альянс – і це миттєва сила, прямо зараз, а не через десятиліття", - відзначив президент.

Зеленський також відзначив, що якщо Україна залишиться поза НАТО, це буде набагато дорожчим і складнішим шляхом для всіх, "тому що НАТО дає найпростіші та найвигідніші гарантії безпеки". "У такому разі Україні знадобиться більше систем ППО, більше фінансової підтримки та потужна військова присутність, щоб контролювати Росію. Тому ми маємо обрати правильний шлях – найшвидший і найрентабельніший – і це має бути наш шлях, а не те, що Путін усім нав’язує. Щоб запанував мир, необхідні гарантії безпеки", - сказав голова Українької держави.

Він також відзначив, що українці отримали найпередовіший досвід воєнного часу, "і ми повинні використати це для захисту свободи, і ми можемо це зробити, зробимо це разом".

"Давайте створимо механізм координації, щоб це запрацювало. Коли я говорив про Збройні сили Європи, я мав на увазі саме це, тому ми можемо використовувати те, чого ми навчилися, і те, що ми вже навчилися, і поділитися цим з нашими партнерами, з усіма нашими союзниками. Єдність і співпраця приносять користь усім нам", - сказав Зеленський.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Верховна Рада в середу повторно розгляне призначення Федорова і Шмигаля

В Голосіївському районі Києва в багатоповерхівці вибухнула газова суміш, постраждала людина – ДСНС

Тимошенко підтвердила обшуки в офісі "Батьківщини", відкинула "всі абсурдні звинувачення" і заявила про політичне замовлення проти неї

В Офісі президента обговорили з польською делегацією ініціативу SAFE та взаємовигідні оборонні проєкти

Захисники України в ніч на 14 січня знищили або подавили 90 зі 116 засобів повітряного нападу росіян

Сили безпілотних систем уразили за добу 1247 ворожих цілей

Генштаб зафіксував впродовж доби 171 бойове зіткнення

Енергопостачання та опалення в Кривому Розі після масованої нічної атаки ворожих БпЛА відновлено

Двом громадянам України у Німеччині пред'явили звинувачення у намірі здійснити диверсію за наказом спецслужб РФ

Окупанти втратили впродовж доби 990 військовослужбовців - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА