Інтерфакс-Україна
14:33 27.01.2025

Молдова з 30 січня запустить пілот аналога "єЧерга"

2 хв читати
Молдова з 30 січня запустить пілот аналога "єЧерга"

Молдова з 30 січня запускає пілот аналога "єЧерга" на митному пункті "Костешти-Стинка" на молдовсько-румунському кордоні, повідомила Асоціація міжнародних експедиторів України (АМЕУ) в телеграм-каналі у понеділок.

"Із 30 січня 2025 року на митному пункті Костешти в Молдові запрацює пілотний проєкт із системою попереднього запису для перетину кордону", - ідеться в повідомленні.

Згідно з повідомленням на сайті платформи BQS, керованої Митною службою Молдови, платформа працюватиме з 30 січня в тестовому режимі наразі лише для одного митного пункту "Костешти-Стинка".

В АМЕУ висловили сподівання, що запуск пілота надасть можливість зменшити черги на європейських пунктах пропуску, зокрема для українських перевізників.

"На кордоні між Молдовою та Румунією проходять у середньому 30 тис. вантажівок - тепер цей процес стане більш організованим", - упевнені в асоціації.

"єЧерга", в якій пасажирські перевізники можуть реєструвати зручні тимчасові слоти для перетину кордону, діє в Україні на 21 міжнародному автомобільному пропуску з 28, зокрема, на всіх п'яти - із Румунією, двох - зі Словаччиною, 10 - із Молдовою, одному - з Угорщиною, трьох - із Польщею.

Найближчим часом "єЧерга" в Україні буде також доступною для легкових автомобілів і фур вагою менше 7,5 тонни.

За даними Держмитслужби, товарообіг через морські пункти пропуску 2024 року зріс на 28,2% - до 97,91 млн тонни, тоді як суходолом скоротився на 8,1% - до 64,3 млн тонни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Узгодили рамки домовленостей у сфері безпеки та розглянули "Програму майбутнього розвитку" — Умєров про 6-ту зустріч з делегацією США

В СТОЛИЦІ ПРАЦЮЄ ППО - КМВА

УЗГОДИЛИ РАМКИ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ У СФЕРІ БЕЗПЕКИ ТА РОЗГЛЯНУЛИ "ПРОГРАМУ МАЙБУТНЬОГО РОЗВИТКУ" – УМЄРОВ ПРО 6-ТУ ЗУСТРІЧ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ США

СПРАВЖНІЙ ПОСТУП У ДОСЯГНЕНІ МИРНИХ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД РОСІЇ – УМЄРОВ ПРО ПІДСУМКИ 6-Ї ЗУСТРІЧІ З ДЕЛЕГАЦІЄЮ США

УКРАЇНСЬКО-АМЕРИКАНСЬКІ ПЕРЕГОВОРИ ПРОДОВЖАТЬСЯ У СУБОТУ – СЕКРЕТАР РНБО УМЄРОВ

Італія інвестує понад 42 млн євро на реставрацію пам’яток і модернізацію інфраструктури Одещини - Кулеба

Оголошено конкурс на посаду гендиректора "Укргідроенерго"

Швеція припиняє допомогу п’ятьом країнам, щоб збільшити підтримку України

Угорщина відмовилася від облігацій на підтримку України, ускладнивши фінансування з боку ЄС

Паліса: кожна бригада на лінії зіткнення щомісяця отримуватиме визначену кількість мобілізованих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА