Інтерфакс-Україна
10:20 03.01.2025

НАТО збільшить свою присутність у Балтійському морі - прем'єр Естонії

1 хв читати
НАТО збільшить свою присутність у Балтійському морі - прем'єр Естонії

НАТО у зв'язку з останніми подіями, пов'язаними з пошкодженнями підводної критично важливої інфраструктури в Балтійському морі, збільшить свою присутність у його акваторії, заявив прем'єр-міністр Естонії Крістен Міхал.

"Точні кроки не будуть оприлюднені, доки їх не буде зроблено", - сказав він на пресконференції в четвер у Талліні.

Міхал висловив задоволення діями Фінляндії, яка затримала зареєстрований на Островах Кука танкер Eagle S, що підозрюється в пошкодженні естонсько-фінського електрокабелю Est Link 2 і, за даними фінської митниці, належить російському тіньовому флоту.

"Це дуже принциповий крок", - наголосив прем'єр Естонії, додавши, що "так само, як фіни, мають поводитися й інші країни".

"Влада Естонії також готова до таких дій", - сказав він.

25 грудня естонський оператор мереж електро- і газопостачання Elering повідомив, що сталося аварійне відключення кабелю постійного струму EstLink 2 між Естонією і Фінляндією.

26 грудня Фінляндія затримала нафтовий танкер Eagle S під прапором Островів Кука за підозрою в пошкодженні підводного електрокабелю Estlink 2.

Було розпочато досудове розслідування, яким керує департамент поліції Гельсінкі.

Того самого дня генсек НАТО Марк Рютте заявив про готовність альянсу надати допомогу Естонії та Фінляндії в захисті критично важливої інфраструктури, а Євросоюз висловив намір запровадити додаткові обмежувальні заходи щодо російського танкерного флоту.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Генштаб зафіксував впродовж доби 184 бойових зіткнень

Київщина: Обстріл спричинив пожежі та руйнування залізничного вокзалу, депо, житлових та складських будівель

Росіяни пошкодили залізничну інфраструктуру у Фастові: "Укрзалізниця" вносить зміни в приміські маршрути

Росіяни вночі атакували Дніпропетровську область: постраждали цивільні об’єкти та дитина

Головнокомандувач ЗСУ привітав військових із Днем Збройних сил України: Потом і кров’ю йдемо до мети

ОВА: Четверо цивільних поранені внаслідок обстрілів 25 населених пунктів Запорізького району

Окупанти за добу втратили 1 180 осіб та 131 од. спецтехніки

Польща підняла винищувачі через активність російської дальньої авіації

6 грудня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Нацполіція Ірландії відкрила розслідування через дрони, зафіксовані під час візиту Зеленського

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА