Інтерфакс-Україна
09:30 24.12.2024

Про критичну зруйновану РФ та зупинену Курахівську ТЕС ДТЕК зняли фільм "Останній прометей Донбасу"

2 хв читати
Про критичну зруйновану РФ та зупинену Курахівську ТЕС ДТЕК зняли фільм "Останній прометей Донбасу"

У День енергетика 22 грудня на корпусі зруйнованого трансформатора презентували кадри фільму про Курахівську ТЕС, передає Енергореформа.

Як зазначається в релізі режисерської команди, документальна стрічка режисера Антона Штуки "Останній прометей Донбасу" розповідає про драматичну роботу українських енергетиків, а її головними героями стали працівники найстарішої теплоелектростанції України – Курахівської, яку довелося зупинити через критичні руйнування внаслідок атак рф.

За допомогою проекції відео транслювали на корпусі інсталяції "Битва за світло" на Контрактовій площі в Києві. Це зруйнований росією трансформатор, який 50 років працював на одній з ТЕС ДТЕК, але вщент згорів від цьогорічних атак ворога.

За словами режисера, який назвав цей показ "неофіційним" трейлером, робота над фільмом почалася ще на початку 2024 року. За цей час знімальна група була свідком багатьох драматичних подій, неодноразово потрапляла під інтенсивні обстріли на ТЕС та переживала їх разом з енергетиками. Штука зазначив, що українці зможуть побачити документальний фільм "Останній Прометей Донбасу" в 2025 році.

"Станція продовжувала боротися і працювати, не дивлячись на безпосередню близькість ворога, суттєві руйнування, відсутність води і тепла, під постійними артилерійськими ударами. Працювали до останнього, допомагаючи давати світло сотням тисячам українців. Але після критичних руйнувань від безперервних атак, вона була вимушена зупинитися. Це стало не лише драмою для української енергетики, але й людською. З посиленням обстрілів і наближенням фронту місцевим енергетикам довелося залишити робочі місця. І свої власні домівки", – розповів режисер під час показу.

Але на цьому, за словами Штуки, місія енергетиків не зупинилася. Вони продовжили битву за світло на інших українських ТЕС, а обладнання Курахівської станції було демонтовано та перевезено для відновлення інших українських електростанцій, які продовжують потерпати від нових масованих обстрілів.

Від початку повномасштабного вторгнення проти українських енергетичних об’єктів було застосовано понад 2300 ракет і дронів, а цього року росія здійснила на ТЕС та підстанції 12 масованих атак.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рух у центрі Києва тимчасово обмежать в суботу – Управління держохорони

РФ вдарила по портовій інфраструктурі Одещини, семеро загиблих та 15 постраждалих – Кіпер

Рух трасою Одеса-Рені призупинено через російську атаку, Мінрозвитку громад опрацьовує варіанти альтернативного сполучення

Кабмін виділив 400 млн грн на підтримку звільнених з полону та їхніх родин

Сибіга відповів Орбану на його заяву про "неясність" війни РФ проти України

Сума підтримки України від Японії на 2026 рік сягнула майже $6 млрд - Зеленський

Кабмін виділив 99,3 млн грн на відновлення ще трьох будинків у Запоріжжі

Зеленський і Туск обговорили надання Україні кредиту від ЄС обсягом 90 млрд євро

Шмигаль побував на Запорізькому напрямку, перевірив будівництво фортифікацій

У Харкові створять КЗ "Ветеранський центр", який працюватиме за принципом "єдиного вікна"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА