12:13 20.12.2024

Кібератаку на українські реєстри готували щонайменше декілька місяців - Стефанішина

1 хв читати
Кібератаку на українські реєстри готували щонайменше декілька місяців - Стефанішина

Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції - міністерка юстиції України Ольга Стефанішина заявляє, що кібератаку на українські державні реєстри готували щонайменше декілька місяців.

"Ми розуміємо, що ця безпрецедентна хакерська атака, яка готувалася, за даними колег із СБУ, щонайменше декілька місяців, дасть нам змогу відновити діяльність реєстрів у такий спосіб, щоб уникнути можливої вразливості для держреєстрів Міністерства юстиції та будь-яких інших державних реєстрів" - сказала Стефанішина на пресконференції в п'ятницю в Києві.

Водночас в.о. керівника Департаменту кібербезпеки СБУ Володимир Карастельов заявив, що це була ретельно підготовлена кібератака, але про терміни її підготовки та проведення в Службі точно поки що сказати не можуть.

Як повідомлялося, 19 грудня Міністерство юстиції України заявило про масштабний збій на рівні мережевої інфраструктури, що обслуговує державні реєстри.

Пізніше віцепрем'єрка Стефанішина повідомила, що РФ здійснила кібератаку на державні реєстри, що перебувають у компетенції Мін'юсту, з метою порушення роботи критичної інфраструктури, їх роботу тимчасово призупинено. Вона зазначила, що час першочергового відновлення становитиме орієнтовно до двох тижнів. За її словами, першочергово буде відновлено Державний реєстр актів цивільного стану громадян, Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб підприємців і Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Росіяни обстріляли 12 громад Сумської області, є жертви і поранені - ОВА

Ще на 11 напрямках тривають ворожі атаки - Генштаб

На покровському напрямку с початку доби знешкоджено 261 окупанта

Прикордонники викрили контрабанду психотропів і ліків на 1,3 млн грн - Держприкордонслужба

В Кривому Розі внаслідок ракетної атаки пошкоджені будинки, бізнес-об'єкти та навчальний заклад

Мирний мешканець постраждав через ворожий обстріл села на Харківщині

Військовий літак РФ порушив повітряний простір Польщі

Департамент КМДА протягом тривалого періоду не забезпечував своєчасного реагування на незаконну реєстрацію нерухомого майна - Мінюст

Трамп підписав указ про повернення пластикових соломинок замість паперових

Міноборони офіційно оголосило про початок добровільного залучення 18-24-річних українців в ЗСУ терміном на рік

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА