Інтерфакс-Україна
14:58 16.12.2024

Повідомлено про підозру російському генералу Кіріллову, який наказав застосовувати хімічну зброю проти Сил оборони України

2 хв читати
Повідомлено про підозру російському генералу Кіріллову, який наказав застосовувати хімічну зброю проти Сил оборони України

Представники Служби безпеки України повідомили про підозру російському генерал-лейтенанту Ігорю Кіріллову - начальнику військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту збройних сил РФ, відповідальному за масове застосування забороненої хімічної зброї проти Сил оборони на східному та південному фронтах України, повідомляє СБУ в понеділок.

За наказом Кіріллова з початку повномасштабної війни зафіксовано понад 4,8 тис. випадків використання ворогом хімічних боєприпасів. Переважно окупанти використовують боєприпаси з отруйними речовинами у вигляді скидань із FPV-дронів на пункти оборони українських захисників. Гранати з хімічним зарядом уражають слизові оболонки людини, насамперед очі та дихальні шляхи.

"Зокрема, йдеться про бойові гранати "К-1", які споряджені отруйними речовинами подразнювальної дії – CS та CN. Їх використання заборонено Конвенцією про заборону розробки, виробництва, застосування хімічної зброї та про її знищення від 13.01.1993", - повідомила СБУ в телеграмі.

Протягом повномасштабного вторгнення РФ до військових госпіталів та інших медзакладів України направлено понад 2 тис. військових Сил оборони з різними ступенями хімічного отруєння.

СБУ ідентифікувала на полі бою і передала у процесуальний спосіб (chain-of-custody) до міжнародної Організації з заборони хімічної зброї російські гранати з отруйними речовинами та відповідні зразки ґрунту. Дві лабораторії цієї установи, які діють окремо одна від одної, підтвердили відповідні воєнні злочини Росії.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Кіріллову про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (воєнний злочин, вчинений за попередньою змовою групою осіб). Досудове розслідування триває для документування інших фактів порушення окупантами міжнародного гуманітарного права.

Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ліквідовано наслідки ворожих обстрілів у трьох районах на Київщині – ДСНС

Американці та українці узгодили рамки безпекових домовленостей та обговорили необхідні засоби стримування для підтримання тривалого миру – Держдеп

Заступник Рубіо різко розкритикував країни ЄС після зустрічі в НАТО, а Маск закликав розпустити Євросоюз

Нічний обстріл РФ змусив три АЕС України зменшити потужність, а ЗАЕС на 30 хв втратила зв’язок з мережею – МАГАТЕ

Окупанти атакували дроном цивільне авто в Сумській області, поранено двох чоловіків

Кіберкорпус ГУР атакував провідну логістичну компанію РФ до Дня ЗСУ - джерела

Генштаб ЗСУ: Уражено Рязанський НПЗ в РФ та завод з виготовлення корпусів для снарядів в окупованому Алчевську

Шмигаль: Майже 500 капеланів від 13 релігійних організацій проповідують українським воїнам

Зеленський: Сьогодні найкращим подарунком для всієї України був би справедливий мир

Стрічка про ССО "Етос. Тінь вовка" вийшла на екрани в День ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА