10:47 05.12.2024

У Мінветеранів представили складові політики Героїв Плану стійкості України

2 хв читати

У Міністерстві у справах ветеранів представили основні складові політики Героїв Плану внутрішньої стійкості України.

"Пропрацьовуємо деталізовано крок за кроком усі складові "Політики Героїв" Плану стійкості президента України Володимира Зеленського… Ветеранська політика сьогодні є пріоритетом для держави. Обʼєднуємо наші зусилля, синхронізовуємо плани та позиції задля досягнення максимального результату та ефективності втілюваних рішень", - написав заступник міністра у справах ветеранів Руслан Приходько у фейсбуці.

За його словами, серед основних складових політики Героїв є національна програма поваги до Захисників і Захисниць, зокрема вшанування пам'яті загиблих Героїв.

"Створення у суспільстві стійкої культури глибокої поваги до Героїв та їхнього подвигу: на національному рівні, в громадах та сім’ях. Особлива увага має приділятись патріотичному вихованню дітей та молоді. Національна програма реалізуватиметься шляхом створення локальних (на рівні громад) мереж музеїв, меморіалів, пам’ятних місць, а також шляхом втілення локальних програм вшанування Героїв", - написав він.

Також серед складових:

  • мережа закладів з фізичної та ментальної реабілітації, створення єдиного медично-реабілітаційного простору для Захисників і Захисниць;
  • мережа ветеранських просторів у громадах з метою соціальної та економічної реінтеграції ветеранів;
  • ветеранський сервіс (адміністративна, юридична, психологічна та інша допомога, національний проєкт "Помічник ветерана");
  • національна програма протезування;
  • національна програма ментального здоров'я, адаптована для учасників бойових дій; житло (пільгові іпотеки, а також спеціальні бюджетні програми з придбання житла для ветеранів з інвалідністю I і II груп);
  • освіта (пільги та квоти для ветеранів і членів їхніх родин, спеціальні навчальні гранти);
  • працевлаштування (преференції та квоти для ветеранів і членів їхніх родин із працевлаштування, особливо до Сил оборони, правоохоронних органів, інших органів державної влади та місцевого самоврядування, а також державних і комунальних підприємств).

"Ветеранський бізнес: державна підтримка бізнесу, власниками якого є ветерани: пільгові кредити, гранти, субсидії, спеціальні квоти, а також створення ветеранських монополій на певні види діяльності. В тому числі йдеться про приватні військові компанії для діяльності за кордоном", - написав Приходько.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА