Керівники навчальних закладів зобов'язані письмово повідомляти поліцію про булінг і насильство - освітній омбудсмен
Керівники навчальних закладів зобов'язані письмово повідомляти поліцію і службу у справах дітей про булінг, насильство і жорстоке поводження, повідомляє освітній омбудсмен України.
"Розглядаючи звернення про булінг як форму жорстокого поводження з дитиною, ми звернули увагу на те, що частина керівників закладів освіти усно повідомляють про це негативне явище поліцію або не повідомляють взагалі. Раніше законодавство не обмежувало керівника у формі повідомлення про булінг, і в цьому була велика проблема. Адже маємо неприємні випадки, коли усне повідомлення поліції керівником про булінг ускладнювало розгляд справи в суді та притягнення винних до відповідальності", - йдеться в повідомленні омбудсмена.
У відомстві зазначили, що починаючи з жовтня 2024 року набули чинності зміни, згідно з якими керівник закладу освіти протягом однієї доби з моменту надходження та в разі виявлення ознак насильства або жорстокого поводження невідкладно повідомляє про це батьків, інших законних представників дитини, а також письмово повідомляє уповноважений підрозділ органу Національної поліції України та службу у справах дітей.
Освітній омбудсмен нагадав, що неповідомлення поліції про булінг тягне за собою покарання, зокрема, якщо керівник закладу освіти не повідомив поліцію про випадки булінгу учасника освітнього процесу - це карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн) або виправними роботами на термін до одного місяця з відрахуванням до 20% заробітку.