Інтерфакс-Україна
00:04 19.11.2024

Під час повномасштабної війни в Україні щотижня гинули чи отримували поранення 16 дітей - ЮНІСЕФ

1 хв читати

Щонайменше 659 дітей загинули і 1747 були поранені з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну майже тисячу днів тому, що становить щонайменше 16 дітей щотижня, повідомляється на сайті Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у понеділок.

"Ціна, яку платять діти, є приголомшливою і неприйнятною. Діти гинуть у своїх ліжках, у лікарнях та на дитячих майданчиках, залишаючи сім’ї спустошеними через втрату молодих життів або серйозні поранення", — заявила виконавча директорка ЮНІСЕФ Кетрін Рассел.

Відзначається, що діти потерпають від безперервних бойових дій, тривалих переміщень та серйозної нестачі основних ресурсів, зокрема безпечної води, електрики та інших життєво необхідних медичних і соціальних послуг. Посилення атак в Україні з липня цього року різко збільшило кількість жертв серед цивільного населення та пошкодження інфраструктури.

"Мільйони дітей живуть у постійному страху, багато з них проводять до шести годин на день у сховищах під звуки повітряної тривоги. Без постійної та посиленої підтримки дітей психологічні травми цієї війни будуть даватися взнаки через покоління", - сказала Рассел.

За даними ООН, за останню тисячу днів щонайменше 662 медичних і 1496 освітніх закладів були пошкоджені або повністю знищені. Приблизно 1,7 млн дітей не мають доступу до безпечної води, а 3,4 мільйона — до централізованої санітарії, що підвищує ризик захворювань на тлі зниження температури повітря.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Покровську під час обстрілу поранені троє дітей

Пєсков підтвердив інформацію про підготовку розмови Путіна й Трампа у вівторок

Укрдержархів планує реалізувати проєкт побудови підземного сховища на 1 тис. кв. м у 2025 р. - Хромов

До центрів рекрутингу звернулося понад 45 тис. осіб

Президент підписав закон про направлення підрозділів ЗСУ до інших держав під час війни

Єврорада схвалила третій платіж Україні на суму майже EUR3,5 млрд в рамках Ukraine Facility

У майбутньому Україна може порушити питання повернення архівних документів, які РФ вивозила за імперських та радянських часів, - Мін'юст

Трамп анулював помилування, які Байден зробив автопідписом

Дронова атака РФ на енергооб'єкти знеструмила низку споживачів у кількох областях – "Укренерго"

Сибіга: Росія повинна відповісти чітким і безумовним «так» на пропозицію щодо тимчасового перемир’я

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА