16:53 01.11.2024

Кабмін схвалив реалізацію у школах експериментального проєкту з посилення безпеки освітнього середовища

2 хв читати
Кабмін схвалив реалізацію у школах експериментального проєкту з посилення безпеки освітнього середовища

Кабінет Міністрів України схвалив реалізацію в школах експериментального проєкту з посилення безпеки освітнього середовища.

Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у телеграм-каналі, відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду в п'ятницю.

Зокрема, схвалено пропозицію Міністерства освіти і науки щодо реалізації в період воєнного стану, але не довше ніж протягом двох років, експериментального проєкту з посилення безпечності освітнього середовища в закладах загальної середньої освіти в умовах правового режиму воєнного стану.

Зазначається, що координатором експериментального проєкту є Міносвіти, а учасниками - Міністерство внутрішніх справ, Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС), Національна поліція, обласна, Київська міська військова адміністрація, органи місцевого самоврядування та заклади загальної середньої освіти, в яких навчається понад 200 здобувачів освіти та організовано освітній процес за очною або змішаною формою. Передбачено забезпечення закладів освіти, які визначено для участі в експериментальному проєкті, фізичною охороною, освітленням, встановлення пропускного режиму на територію закладів освіти з метою недопущення проникнення на його територію (приміщення) сторонніх осіб або пронесення небезпечних речовин, заборонених до обігу предметів.

Згідно з повідомленням Міносвіти, метою реалізації проєкту є створення безпечних умов у школах, а саме: запровадження інституту інспекторів служби освітньої безпеки Національної поліції, пропускного режиму для захисту від сторонніх осіб або пронесення небезпечних речовин, безпеки дорожнього руху на прилеглій території (зокрема, обладнання пішохідних переходів освітленням) і низки інших заходів, що стосуються фізичної безпеки дітей і персоналу шкіл.

Зазначається, що одним з основних кроків є забезпечення всіх учасників освітнього процесу укриттями.

"За навчальними закладами, які беруть участь в експерименті, закріплюють поліцейських підрозділів служби освітньої безпеки (СОБ). Наразі в українських школах понад 940 інспекторів СОБ. Вони працюють у навчальних закладах, які добровільно долучилися до проєкту. Очікується, що до кінця 2024 року поліцейськими СОБ буде охоплено 2000 закладів загальної середньої освіти", - йдеться в повідомленні.

У відомстві додали, що участь шкіл в експериментальному проєкті не обов'язкова, а рішення приєднатися самостійно ухвалюють засновники шкіл, а їхній перелік узгоджують Міносвіти та МВС.

Так, у 2024-2025 році максимальна кількість шкіл, які можуть приєднатися, - 2 тис., у 2025-2026 роках - 3 тис.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україні терміново потрібні ще системи ППО для захисту 19 енергооб'єктів, список потреб уже надіслано союзникам - Сибіга

Сибіга і Блінкен підписали Меморандум, що передбачає можливу допомогу на $825 млн для стійкості енергосистеми України

Смілянський після призначення уповноваженим із питань реформування митниці продовжить очолювати "Укрпошту"

Генсек НАТО: Ми не можемо допустити, щоб зиму було використано як зброю проти України

США ввели санкції проти понад 30 юросіб і суден за транспортування іранської нафти

Глава МЗС Ірану допускає можливість відправки іранських військ до Сирії у разі надходження запиту від Дамаска

Військова служба правопорядку про факти СЗЧ за кордоном: У низці країн це не кримінальне порушення, військових не шукають

У проєкт 100 жінок ВВС потрапили дві українки

Військова служба правопорядку: для забезпечення виконання покарання військовослужбовців розгорнуто 2 дисбатальйони, ще один формується

У Південній Кореї видано указ про заборону будь-якої політичної діяльності, війська воєнного стану увійшли в будівлю парламенту

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА