Інтерфакс-Україна
19:51 15.10.2024

Кожен 5-й діяч культури залишається за кордоном

2 хв читати
Кожен 5-й діяч культури залишається за кордоном
Фото: МКСК

Кожен 5-й діяч культури з тих, хто виїжджає за кордон за дозволом від Міністерства культури і стратегічних комунікацій, не повертається, повідомив міністр Микола Точицький.

"Протягом останніх років мала б бути створена база, згідно з якою діячі культури могли б виїжджати за кордон. Але її немає. Мені щодня доводиться розглядати по 100 заяв на виїзд, більшості з цих імен я не знаю, доводиться витрачати час на пошук інформації. Також маю зауважити, що з 5 тих, хто виїхав, 1 не повертається", - сказав він під час дискусії проєкту "Нова країна" LB.ua та EFI Group "Українська культура як один із головних інструментів нашої перемоги".

Точицький також зазначив, що на шляху до ЄС Україні доведеться ухвалити та імплементувати багато змін. Зокрема, звернути особливу увагу на питання збереження спадщини. "Уже зараз і ЮНЕСКО, і ЄС мають до нас чимало претензій щодо захисту нашої культурної спадщини", - сказав міністр.

За його словами, без виконання "директив ЮНЕСКО щодо захисту культурної спадщини, не бачити нам ЄС". Він також повідомив, що не підтримує ідею децентралізації та передачі на місця питань, пов'язаних зі збереженням об'єктів спадщини, з визначенням буферних зон тощо.

Під час дискусії міністр наголосив, що кожна сфера культури потребує окремої стратегії - театри, мистецтво, бібліотеки тощо, - і запевнив, що міністерство працює над цим і вже в березні 2025 року буде готове презентувати п'ять стратегій.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глава МАГАТЕ повідомив про місцеве перемир’я для ремонту ЛЕП біля ЗАЕС

Початок останнього тижня в 2025 році буде сніжним, але не надто холодним, на дорогах ожеледиця

Опалення повернеться в усі будинки Києва до кінця дня - віцепрем'єр

Друга петиція про перейменування вулиці в Києві на честь Парубія не набрала необхідних голосів

У Києві відновлюють електропостачання, у Київській області – 19 тис., у Чернігівській – 20 тис. домогосподарств без світла – Міненерго

Пасажиропотік через кордон у тиждень Різдва підскочив ще на 21,9%, на кордоні досі черги – Держприкордонслужба

Енергетики ДТЕК повернули світло 748 тис. киян після масованої ворожої атаки

Захисники України в ніч на 28 грудня знищили або подавили 30 з 48 засобів повітряного нападу росіян

Окупанти просунулися на покровському напрямку та в Гуляйполі і поблизу нього – DeepState

Генштаб зафіксував упродовж доби 160 бойових зіткнень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА