"Українська правда" заявляє про тиск з боку Офісу президента
"Українська правда" (УП, Київ), одне з провідних українських інтернет-медіа, заявляє про тривалий і системний тиск, який Офіс президента чинить на редакцію та окремих журналістів видання.
"Ми офіційно заявляємо, що кожна спроба конкретних посадовців із керівництва Офісу президента вплинути на журналістів "Української правди" буде висвітлена публічно і матиме наслідки на міжнародному рівні", - йдеться в заяві редакції на сайті УП.
У виданні розцінюють як загрозу для стабільної роботи редакції блокування спікерів від влади з приводу спілкування з журналістами "Української правди" та участі в заходах, тиск на бізнес з метою зупинити рекламну співпрацю та емоційну відповідь президента Володимира Зеленського на запитання журналіста УП на останній пресконференції.
"Ці та інші непублічні сигнали говорять про спроби вплинути на нашу редакційну політику", - вважають в УП.
Видання заявляє, що збереже вільний вибір тем і героїв для публікацій і продовжить викривати корупцію та неефективне управління у вищих ешелонах влади, і закликає підтримати свободу слова та незалежність українських журналістів.
Агентству "Інтерфакс-Україна" поки що не вдалося отримати коментар представників Офісу президента у зв'язку з цією заявою УП.
"Українську правду" було створено 2000 року журналістом Георгієм Гонгадзе, убитого того самого року, як пізніше було підтверджено судом, співробітниками МВС. У травні 2021 року редакторка-засновниця УП Альона Притула та засновник і голова групи компаній Dragon Capital Томаш Фіала уклали угоду, за умовами якої 100% корпоративних прав на видання і всі його активи переходять до Dragon Capital. Громадянин Чехії Фіала також є власником медіахолдингу NV, куди входять однойменні журнал, портал і радіо, проте УП і NV працюють незалежно одне від одного. Після купівлі УП між новим власником і виданням було підписано договір про незалежність редакційної політики.
Головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва у відповідях для "Інституту масової інформації" на початку жовтня цього року повідомила, що в усіх проєктах "Української правди" ("Європейська правда", "Економічна правда", "УП.Життя", "ТаблоID", "Кордон", "Чемпіон"), разом із відеокомандою та адміністративним відділом, працює 180 осіб. За її словами, від початку повномасштабної агресії УП повернула до свого складу спортивний проєкт "Чемпіон" і купила "Межу" - видання про інновації та нову економіку.
Основними джерелами фінансування Мусаєва назвала банерну і нативну рекламу, івенти, донорську підтримку, читацьку модель. "Плюс минулого року англійська версія заробляла дуже непогано, але зараз це набагато гірше. Також є монетизація від YouTube", - зазначила головна редакторка.
Згідно з даними ресурсу YouControl, 2023 року ТОВ "УП Медіа Плюс" збільшило виручку у 2,3 раза - до 66,34 млн грн, проте його чистий прибуток упав у 8,7 раза - до 0,62 млн грн.
У першому півріччі цього року виручка ТОВ збільшилася на 33,9% - до 32,10 млн грн, тоді як чистий збиток зріс із 1,90 млн грн до 24,51 млн грн через зростання собівартості, адміністративних витрат і витрат на збут.
Заявлена кількість унікальних користувачів за місяць - 15,7 млн, переглядів сторінок - 129 млн, передплатників YouTube - 1,04 млн, соцмереж фейсбук і X - понад 900 тис. кожної.