Порошенко заявив про потребу демобілізації обмежено придатних 18-25-річних військових
Верховна Рада нарешті врегулювала законодавчу колізію щодо мобілізації обмежено придатних військовозобов'язаних віком 18-25 років, але ще треба розв’язати питання щодо тих із них, хто вже на фронті, сказав народний депутат України, лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко.
"Щойно Верховна Рада підтримала цю нашу ініціативу, і питання призовників 18-25 років нарешті врегульовано. Це - досягнення, але ми наполягатимемо й далі, бо виявляється, що ті призовники 18-25, хто зараз уже служить і має певні обмеження по здоров'ю, залишаються в лавах ЗСУ", - сказав Порошенко на брифінгу, повідомляється на сайті "Євросолідарності" в четвер.
"Ми намагалися розібратися, про яку кількість ідеться. Нас засипали цифрами, казали спочатку, що 54 тисяч осіб перебувають у лавах ЗСУ, потім ця цифра зменшилася до 18, зараз ця цифра вже 6 тисяч. Ми домовилися, що протягом двох тижнів буде розглянута наша ініціатива, буде розроблено законопроєкт і, врешті-решт, будуть врегульовані зазначені питання", - зауважив політик.
Як додала співголова парламентської фракції "Євросолідарність" Ірина Геращенко, демобілізувати цих осіб пропонується за рахунок зменшення відсотка заброньованих у силових структурах.
"Демобілізація тих обмежено придатних 18-25-річних юнаків, які зараз перебувають у Збройних силах України, - питання дуже серйозне, на кого їх замінити. Наша команда також надала свої пропозиції. Ми вважаємо абсолютно несправедливим те, що, наприклад, 100% бронь сьогодні мають Державне бюро розслідувань, прокуратура та інші силові, репресивні органи. Якщо держслужба має тільки 50% броні, цей механізм має бути задіяний і до правоохоронних органів. Це наша конкретна пропозиція", - сказала Геращенко.
Повідомляється, що Порошенко також ініціював створення в Міністерстві оборони України гарячої лінії для звернень щодо корупції в територіальних центрах комплектування та порушень правил мобілізації. Депутат порушив це питання під час погоджувальної ради за участю міністра оборони та представників Генштабу.
"За моєю пропозицією, яка була підтримана керівництвом Збройних сил, ми створюємо гарячу лінію, на яку кожен українець зможе звернутися до керівництва Збройних сил щодо порушення його конституційних прав і свобод і корупційних дій з боку представників ТЦК... Скарги надходять нашій команді з різних областей. Коли, незважаючи на те, що люди заброньовані, є відповідне рішення в "Дії", відповідний наказ Мінекономіки, вони забезпечують функціонування критичних підприємств для України, зокрема і підприємств оборонного комплексу, через свавілля і порушення закону представниками ТЦК руйнується діяльність цих підприємств. Теоретично ми домовилися, що протягом двох тижнів зможемо відзвітувати, що ця лінія відкрита", - сказав він.
"Ми створюємо гарячу лінію спеціально щодо порушення закону щодо мобілізації. Не тільки ТЦК, а й дії поліції, "бусиків", усіх, хто порушує права. Як правило, у 70% це має корупційні підстави. Як правило, вони навмисно створюють проблеми, щоб потім вимагати гроші. Зі свого досвіду хочу сказати: коли і керівництво Збройних сил, і командувач Сухопутних сил, яким підпорядковані ТЦК, отримають перевірену і підтверджену інформацію - реакція миттєва. Окремо хочу за це подякувати", - додав Порошенко.