Китай і Бразилія продовжують реалізацію мирного плану щодо України, заявили про швидку зустріч групи "Друзі миру"
Китай і Бразилія продовжили роботу з об'єднання частини країн навколо плану припинення війни Росії в Україні та повідомили про швидку зустріч групи "Друзі миру" в Нью-Йорку, повідомляє Reuters.
"Сімнадцять країн узяли участь у зустрічі, що відбулася в межах Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй під головуванням міністра закордонних справ Китаю Ван Ї і бразильського радника з питань зовнішньої політики Селсу Аморіма", - йдеться в повідомленні Reuters у п'ятницю.
За даними агентства, на зустрічі було обговорено необхідність запобігання ескалації війни, уникнення застосування зброї масового ураження та запобігання атакам на атомні електростанції.
"Росія і Україна - сусіди, яких неможливо віддалити один від одного, і дружба - єдиний реальний варіант", - сказав Ван Ї, додавши, що міжнародне співтовариство має підтримати міжнародну мирну конференцію за участю як Росії, так і України.
"Крім Бразилії та Китаю, 10 країн Глобального Півдня, включно з Індонезією, Південною Африкою і Туреччиною, підписали комюніке, яке, за словами Аморіма, ґрунтується на більш ранньому плані з шести пунктів, запропонованому Бразилією та Китаєм у травні 2024 р. Він додав, що країни продовжать зустрічатися в Нью-Йорку в межах групи "Друзів миру", - ідеться в повідомленні агентства.
У повідомленні наголошується, що президент України Зеленський, під час виступу перед асамблеєю в середу, задався питанням, чому Китай і Бразилія пропонують альтернативу українській Формулі миру. За його словами, пропозиція "альтернатив, половинчастих планів врегулювання, так званих наборів принципів" лише надасть Москві політичний простір для продовження війни.
У п'ятницю "Європейська правда" з посиланням на угорську агенцію MTI повідомила, що Угорщина також візьме участь у зустрічі ініціативи "Друзі миру" в Нью-Йорку, яку засновують Китай і Бразилія. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.
Сіярто заявив, що російсько-українська війна була однією з провідних тем на порядку денному Генасамблеї ООН. "Є велика більшість країн, які виступають за мир, і до них належить Угорщина. Але мало європейських країн входять до цієї групи", - заявив Сіярто, додавши, що країни Глобального Півдня "втомилися платити свою ціну за війну за тисячі кілометрів від них", і що країни Заходу, мовляв, лише підживлюють війну й ухвалюють рішення, що погіршують ситуацію.
Сіярто заявив, що Угорщина долучиться до ініціативи, яку створюють Китай і Бразилія для просування свого плану припинення війни в Україні, і що там загалом уже 15 країн-учасниць, зокрема Туреччина, Казахстан, Саудівська Аравія, Мексика, Замбія та Кенія.
Як повідомлялося, під час виступу на Генасамблеї ООН, президент України Володимир Зеленський заявив: "Коли Китай і Бразилія намагаються перетворитися на хор голосів із кимось у Європі, з кимось в Африці, які кажуть щось альтернативне до повного і справедливого миру, постає запитання: У чому справжній інтерес? Усі мають зрозуміти. Ви не зможете зміцнити свою владу за рахунок України".
За його словами, світ уже пройшов через колоніальні війни та змови великих держав за рахунок тих, хто менший, і всі країни, зокрема Китай, Бразилія, європейські держави, країни Африки та Близького Сходу, розуміють, чому це має залишитися в минулому.
"І я прошу вас про підтримку від усіх країн світу. Ми не ділимо світ. Я прошу вас про те саме. Не розділяйте світ. Будьте єдиними націями. І це принесе нам мир", - звернувся він до присутніх на Генасамблеї ООН.