Ситуація з якістю води в Києві контролюється, "Київводоканал" готовий за необхідності коригувати процеси – КМДА
Ситуація з якістю води у Києві контролюється. Профільні служби постійно моніторять стан питної води на території Києва та води в акваторії річок Десна та Дніпро, повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.
"Якщо якість води погіршиться, ПрАТ "АК "Київводоканал" негайно відкоригує технологічні процеси та застосує додаткові реагенти для знезараження води, щоб показники якості питної води відповідали вимогам державних санітарних норм і правил. Алгоритми дій щодо запобігання погіршенню якості води обговорили на Постійній комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій", - зазначається у повідомленні.
За даними Деснянського басейнового управління водних ресурсів Держводагентства України, спостерігається погіршення якості води річки Сейм. Проте, за інформацією контролюючих служб, поки що немає підстав для паніки – показники питної води у столиці залишаються в нормі. А у разі погіршення ситуації міські служби розробляють комплекс заходів, що дозволить забезпечити споживачів міста Києва питною водою.
Окремі організації та установи також можуть розробляти плани щодо забезпечення та реагування на будь-які можливі сценарії розвитку подій. Зокрема, звертатись до підлеглих підприємств щодо створення запасів води.
"Наголошуємо, що такі дії не свідчать про настання надзвичайної ситуації. Просимо медіа не маніпулювати інформацією та не створювати паніки", - закликали до КМДА.
Як повідомлялося, у серпні було отримано інформацію від Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області про погіршення якісного стану води в річці Сейм: йшлося про забруднення води, що рухається за течією Сейму, а також про мор риби в ньому.Пізніше перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів Олександр Краснолуцький повідомив, що перевищень хімічних та високотоксичних компонентів у річках Сейм та Десна не виявлено, виявлені забруднення мають органічне походження.
Загроза питному водопостачанню населенню у Чернігівській та Сумській областях відсутня, оскільки питні водозабори для населення із річок Сейм та Десна у цих регіонах не здійснюються. Державна екологічна інспекція (Держекоінспекція) не виявила перевищення гранично допустимих концентрацій шкідливих речовин у річці Десна в межах Київської області, але все одно рекомендували не користуватися водою з річки, заборонивши купання та вилов риби у ній.
30 серпня у Мінприроди повідомили, що у Десні в межах Чернігівської області ведеться локалізація органічного забруднення, що надійшло з річки Сейм, шляхом внесення активного мулу та насичення води киснем. 5 вересня забруднюючі органічні речовини дійшли Десною до Чернігова, пересуваючись найглибшою частиною річки окремими плямами і поступово осідаючи на дно.Забруднення води за результатами лабораторних досліджень – незначне, типове для цього періоду року.
Загалом у Сумській області у Сеймі було зібрано та поховано понад 12 тонн загиблої риби, а у Чернігівській області у Десні та Сеймі – вісім тонн. Фактів торгівлі рибою із цих річок не виявлено.