Інтерфакс-Україна
18:52 06.09.2024

Остін про відсутність дозволу США на використання далекобійної зброї по території РФ: немає жодної можливості, яка буде вирішальною

2 хв читати
Остін про відсутність дозволу США на використання далекобійної зброї по території РФ: немає жодної можливості, яка буде вирішальною

Міністр оборони США Ллойд Джеймс Остін III ухилився від відповіді на запитання про те, чи дозволити Україні використовувати поставлені партнерами знаряддя далекої дії для ураження цілей на території Росії, аргументуючи це тим, що "немає жодної можливості, яка сама по собі буде вирішальною" у цій війні.

"Що я думаю про далекобійну зброю? Я був зосереджений на тому, щоб допомогти Україні досягти успіху в цій тактичній боротьбі, у цій оперативній боротьбі, щоб переконатися, що вона може захистити свою суверенну територію, і є кілька способів домогтися цього. Ми весь час говорили, що немає жодної можливості, яка сама по собі буде вирішальною в цій кампанії", - сказав він на пресконференції, яка відбулася в п'ятницю на авіабазі Рамштайн (Німеччина) після завершення 24-го засідання Контактної групи з оборони України, відповідаючи на відповідне запитання журналістів.

Він нагадав, що партнери раніше обговорювали постачання Україні танків, "інших можливостей". "Щоразу ми наголошували, що це не просто щось одне, це комбінація можливостей і те, як ви інтегруєте ці можливості для досягнення цілей. Тому ми маємо намір зосередитися на тому, щоб робити все можливе, щоб гарантувати їм те, що їм потрібно для успіху, і створити правильну динаміку на полі бою, яка, можливо, створить певні можливості і допоможе Україні краще захищати свою суверенну територію", - пояснив Остін.

Глава Пентагону нагадав, що українці зіткнулися з найбільшою армією в Європі. «Коли почався цей конфлікт, Україна не мала великої армії, про яку можна було б говорити, але згодом вони нарощували потенціал, і змогли зробити це з величезною безпековою допомогою, яку союзники і партнери надавали їм протягом усього цього часу. Тому я не вірю, що одна конкретна здатність буде вирішальною", - додав він.

Відповідаючи на додаткове запитання про те, що заважає Сполученим Штатам дати добро, Остін знову заявив, що "не вірить у те, що одна конкретна можливість буде вирішальною". "Я дотримуюся цього коментаря. Я думаю, що Україна має досить значний власний потенціал для ураження цілей, які перебувають далеко за межами досяжності ATACM або навіть Storm Shadow, якщо на те пішло", - переконаний глава Пентагону.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський вручив сертифікати на квартири воїнам зі званням Герой України та родинам загиблих героїв

Помер український режисер В’ячеслав Криштофович

Понад тисяча учасників взяли участь у зимовому забігу Spartan Winter 2025 - ГУР

Одна людина загинула, поранена 15-річна дитина через російські атаки дронами по Слов’янську - ДСНС

У Кременчуці водопостачання частково відновили, найскладніша ситуація з опаленням - мер

Росія за тиждень випустила по Україні понад 1600 ударних дронів, близько 1200 КАБів та майже 70 ракет різних типів – Зеленський

Окупанти завдали удару по цивільній інфраструктурі Сумської області, попередньо, без постраждалих - обладміністрація

Ситуація з електропостачанням у містах Кременчук та Горішні Плавні на Полтавщині після ворожої атаки залишається складною – обладміністрація

Окупанти обстріляли трьома КАБами село у Запорізькому районі, є руйнування, без постраждали- - обладміністрація

Спецпредставник США Келлог залишається оптимістом щодо перспектив врегулювання війни

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА