21:54 02.09.2024

Міноборони ввело в експлуатацію перший підземний стабпункт для ЗС України

2 хв читати
Міноборони ввело в експлуатацію перший підземний стабпункт для ЗС України

Підземний госпіталь для надання первинної медичної допомоги та стабілізації стану воїнів після поранення став першим у межах масштабного проєкту, який реалізує Міноборони з координації з Медичними силами "Схід", загалом проєкт передбачає будівництво понад двох десятків підземних стабілізаційних пунктів.

Як повідомляє пресслужба відомства, перший такий стабілізаційний пункт розташований біля лінії фронту і призначений для надання медичної допомоги українським захисникам у максимально безпечних умовах. Госпіталь побудовано на базі шести збільшених сталевих бункерів, кожен із яких має довжину 7,6 метра та діаметр 2,5 метра. Для забезпечення функціонування об'єкта встановлено системи вентиляції, водопостачання, водовідведення та альтернативні джерела живлення.

"Такі підземні стабпункти критично важливі для збереження життів наших військових. В умовах інтенсивних бойових дій ми маємо забезпечити максимальний захист і швидку медичну допомогу нашим героям. Це перший крок у межах масштабного проєкту, який зміцнить нашу медичну інфраструктуру та дасть більш ефективно підтримувати захисників на передовій", - наголосив міністр оборони України Рустем Умєров.

З метою додаткового захисту стабілізаційний пункт оснащений системами радіоелектронної боротьби (РЕБ). Загальні інвестиції в проєкт склали понад 20 мільйонів гривень.

За словами виконувача обов'язків командира Медичних сил "Схід" Романа Кузєва, новий підземний госпіталь є найкращим зі стабпунктів. Він зазначив, що тут є можливість надавати медичну допомогу понад 100 пацієнтам на добу, рятуючи сотні життів українських військових.

Підземний госпіталь складається з двох повноцінних операційних блоків, двох реанімаційних блоків, робочого приміщення та відпочинку для медичного персоналу. Він оснащений сучасним медичним обладнанням, включно з кисневими концентраторами, апаратами ШВЛ, кардіомоніторами та дефібриляторами.

Концепція організації підземного простору і технічного наповнення, розроблена і спроектована медиками медичних сил "Схід", відповідає вимогам польових госпіталів другого ешелону (Role/Echelon 2) за стандартами НАТО.

У госпіталі є можливість не тільки стабілізувати поранених, а й проводити одночасно до чотирьох операцій.

Будівництво першого стабпункту реалізовано Міністерством оборони у співпраці з Групою Метінвест.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Росії та її спільникам не можна дати адаптуватися до наших можливостей

Десантники відбили масовану ворожу атаку на курахівському напрямку

Чистий відтік з України за тиждень після Рош га-Шана становив 22 тис.

Росіяни обстріляли Нікополь, пошкоджено автомобілі

"Хезболла" використовує миротворців ООН як "живий щит", їх необхідно вивести із зони бойових дій на півдні Лівану

Байден прибуде до Берліна 17 жовтня, зустрічі у форматі "Рамштайн" найближчим часом не буде - ЗМІ

Окупанти обстріляли Часів Яр, троє людей загинули і троє поранені

Україна може допомогти Франції створити центр підготовки операторів дронів - Умєров

За тиждень знищено 8,5 тис. окупантів та 1,7 тис. одиниць техніки ворога – Сухопутні війська

Від початку доби на фронті відбулося 80 бойових зіткнень, найскладніше на курахівському напрямку – Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА