Прем'єр України оцінює потреби в зовнішньому фінансуванні у 2025 році щонайменше в $38 млрд
Потреби України в зовнішньому фінансуванні наступного року будуть не менше $38 млрд, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, це відповідає запланованому зовнішньому фінансуванню в поточному році.
«Особлива увага на конфіскації заморожених російських активів», - заявив глава уряду на нараді керівників закордонних дипломатичних установ України “Військова дипломатія: стійкість, зброя, перемога” за участю президента в понеділок.
Шмигаль нагадав про принципове рішення G7 надати Україні на 2025 рік $50 млрд за рахунок доходів від заморожених активів Росії. За його словами, принципово, щоб сума була готовою до виплат до кінця 2024 року, щоб не виставляли додаткових політичних умов і обмежень щодо використання коштів, щоб Україна могла фінансувати всі критичні потреби і щоб не збільшувалося боргове навантаження.
«Не забуваємо, що наша головна мета - конфіскація всіх заморожених активів Росії», - наголосив прем'єр-міністр.
Загалом він озвучив п'ять основних векторів, що залишаються актуальними сьогодні і на майбутнє.
«Перший - акумулювання макрофінансової допомоги від партнерів. Другий вектор - отримання допомоги на відновлення. Третій - посилення санкцій проти агресора. Четвертий - стимулювання залучення іноземних інвестицій. П'ятий вектор - просування українських товарів на світові ринки», - сказав глава уряду.
Зокрема, він вказав на залучення в Україну техніки для різних потреб: машини для розмінування, роботи, дрони. «Маємо активніше залучати техніку для рятувальних робіт. На сьогоднішній день потреба становить близько 1500 одиниць. Потрібні й медичні автомобілі для використання в регіонах. Зокрема, медеваки, які можуть евакуювати військових із поля бою», - зазначив Шмигаль.
Як повідомлялося, за оцінками Нацбанку, міжнародні партнери нададуть Україні близько $38 млрд пільгових кредитів і грантів, а наступного року - щонайменше $31 млрд.
Згідно з інформацією на сайті Мінфіну, від початку війни бюджет України отримав $98,04 млрд зовнішнього фінансування, зокрема 2022 року - $31,10 млрд (із нього гранти - $14,23 млрд), 2023 року - $42,48 млрд (11,62 млрд), цього року - $24,47 млрд ($6,55 млрд) і цього року - $24,47 млрд ($6,55 млрд).