Посол України в Італії надіслав листа меру Рима й директору оперного театру із закликом скасувати виступ Нетребко
Посол України в Італійській Республіці Ярослав Мельник відправив листа меру Рима Роберто Гуальтьєрі й директору театру Римської опери доктору Франческо Джамброне із закликом скасувати виступ російської оперної співачки Анни Нетребко, оскільки це "є образою українського народу".
"Ми дізналися про відродження опери "Тоска" з Анною Нетребко, заплановане Римським оперним театром на березень 2025 року, і просимо вас переглянути своє рішення. Ми вважаємо цей вибір дуже проблематичним і недоречним з огляду на колишні відносини Нетребко з режимом Путіна та її сумнівну позицію в минулому й під час нинішнього російського вторгнення в Україну", - ідеться в листі посла, оприлюдненому на сторінці посольства у фейсбуці.
Він наголосив, що оперна співачка постійно заявляє, що є поза політикою, проте вона ніколи не приховувала своєї підтримки Путіна, а 2012 року її ім'я з'явилося у списку тих, що підтримує обрання Путіна. Крім того, в інтерв'ю Die Zeit 2022 року Анна Нетребко заявила, що не може критикувати Путіна під час вторгнення у 2022 році, тому що він усе ще президент Росії, а вона все ще громадянка Росії. Як зазначено у зверненні, є ще один особливо обурливий епізод, пов'язаний з Україною. Нетребко виступила в Донецькій опері 2014 року, коли українське місто вже було окуповане росіянами.
"Ще раніше, 9 травня 2010 року, Нетребко надягла футболку, прикрашену словами "На Берлін!" (девіз радянської Червоної армії в битві за Берлін у 1945 році) і чорно-помаранчевою георгіївською стрічкою, невіддільним символом сучасного кремлівського мілітаризму", - йдеться в листі.
У посольстві додали, що 30 березня 2022 року, більш ніж через місяць після початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, Нетребко "з великою невпевненістю й обережністю оприлюднила не надто щиру заяву проти війни в Україні, не назвавши напряму агресора".
"Не применшуючи мистецького таланту Нетребко, ми вважаємо, що її участь у такій важливій для італійської опери й культури події, яка, безсумнівно, матиме значний міжнародний резонанс, є образою... українського народу, зокрема тисяч наших співгромадян, і тих, хто багато років жив в Італії, і біженців, які знайшли прихисток в Італії після повномасштабного російського вторгнення в Україну", - заявив посол.
Також він додав, що мовчання російських діячів культури сприяє агресії, а Росія використовує культуру в пропагандистських цілях.
"Тепер культура також є ключовим інструментом у гібридній війні Росії. Наприклад, директор Ермітажу в Санкт-Петербурзі Михайло Піотровський в інтерв'ю "Российской газете" зазначив, що для Росії її культурний експорт важливіший за імпорт, назвавши російські культурні заходи за кордоном "спецоперацією" з культурного фронту, культурним наступом", - зазначили в дипредставництві.