Інтерфакс-Україна
18:59 01.08.2024

Комітет ВР з інформполітики заявляє про дискредитаційну кампанію проти ухвалення в цілому законопроєкту про заборону діяльності РПЦ

3 хв читати
Комітет ВР з інформполітики заявляє про дискредитаційну кампанію проти ухвалення в цілому законопроєкту про заборону діяльності РПЦ

Парламентський комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики заявляє про проведення дискредитаційної кампанії проти ухвалення в цілому законопроєкту №8371 про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Російською православною церквою (РПЦ).

"Комітет вкрай здивований нічим не обґрунтованими псевдокритичними зауваженнями, що останнім часом лунають... з боку різних коментаторів. Із цих заяв складається стійке враження, що ці фахівці, по-перше, не читали текст законопроєкту до другого читання, по-друге, намагаються дати йому оцінку з релігійних позицій, хоча... релігії зазначений проєкт закону не стосується", - йдеться в заяві комітету, оприлюдненій на сайті Верховної Ради в четвер.

Комітет також вважає необґрунтованою критику на адресу законопроєкту з боку Державної служби України з етнополітики та свободи совісті. У комітеті нагадали, що всі законодавчі пропозиції Держслужби з етнополітики збережено в тексті законопроєкту в першому читанні, а до другого враховано величезну кількість важливих поправок її авторства.

"Комітет не здивований і був готовий до шаленої кампанії з дискредитації закону з боку лобістів й агентів впливу однієї з українських церков, щодо якої є попередні стійкі підстави вважати, що вона має приховані зв'язки з "рпц". Ба більше, саму цю кампанію комітет розцінює як "явку з повинною" з боку церкви, яка публічно заявляє про розрив своїх зв'язків з "рпц", але при цьому чомусь, як чорт ладану, боїться законопроєкту про заборону цієї злочинної організації", - наголошується в заяві.

Комітет наголосив, що всі намагання налякати народних депутатів міжнародним тиском є не більше ніж інформаційно-психологічними операціями, що підтверджують колеги-парламентарі з країн Заходу.

"Запевняємо всіх "московських солов'їв", які годуються з долонь кремля і його олігархів та поширюють ці фейки за кордоном і в Україні, що спроби шантажу українських політиків лише зміцнюють наше бажання довести законопроєкт 8371 до ухвалення Верховною Радою України у другому читанні й у цілому", - наголошується в заяві.

Окрім цього, комітет попросив українські та зарубіжні ЗМІ у своїх матеріалах враховувати суть і зміст законопроєкту.

Як повідомлялося, 19 жовтня 2023 року Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №8371 щодо неприпустимості діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих з Російською православною церквою. 23 липня 2024 р. група народних депутатів заблокувала трибуну Верховної Ради на пленарному засіданні, вимагаючи внесення до порядку денного й розгляду в другому читанні цього законопроєкту. Вимогу народних депутатів задоволено не було, а в засіданні оголошено перерву.

Державна служба України з етнополітики та свободи совісті закликала Верховну Раду усунути до другого читання низку недоліків у законопроєкті.

"До другого читання до законопроєкту №8371 було подано понад 1200 поправок, серед яких, поряд з конструктивними пропозиціями, була велика кількість законодавчого спаму, відвертих нісенітниць, конструкцій, які перекручували первісний задум проєкту закону, а також пропозицій, не приховано спрямованих на повне знищення законопроєкту, на неможливість його реалізації і, зрештою, на дискредитацію України на зовнішній арені", - йшлося в повідомленні Держетнополітики.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ВАКС взяв під варту Романа Насірова

Трамп заявляє, що має "свій дедлайн" щодо мирних переговорів між РФ та Україною, але уникає називати конкретну дату

Експерти встановлюють обставини катувань та загибелі журналістки Рощиної, проводиться повторна ідентифікація тіла

У МЗС та дипустановах України в світі приспустять державні прапори на знак жалоби за жертвами удару РФ по Києву

Фінляндія і Норвегія планують побудувати залізничне сполучення для військових потреб

США вимагатимуть від Путіна визнати право України на військову силу

Від російських ракет не захищена не лише Україна, а й уся Європа, треба збільшити спільне виробництво ППО – Порошенко

Окупанти вивезли майже 360 тисяч архівних документів з Херсона - ГУР

Меджліс кримськотатарського народу заявляє про неприпустимість визнання Криму російським

Борис Джонсон критикує "мирний план" Трампа на тлі ракетного удару РФ по Києву

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА