19:54 24.02.2025

Єврокомісія сподівається відкрити 3 кластери переговорів з Україною щодо вступу в ЄС до липня та решти 3-х до грудня

2 хв читати
Єврокомісія сподівається відкрити 3 кластери переговорів з Україною щодо вступу в ЄС до липня та решти 3-х до грудня
Фото: https://www.delo.si/

Єврокомісар з питань розширення Марта Кос сподівається на відкриття перших трьох кластерів переговорів України з ЄС щодо вступу в Союз ще у першому півріччі цього року – під час головування Польщі, передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна".

"Є ряд кроків, які ще потрібно зробити, але ми сподіваємося, що зможемо відкрити кластер 1 "Фундаментальні основи", кластер 2 "Внутрішній ринок", кластер 6 "Зовнішні відносини" вже під час головування Польщі, а потім у нас є ще півроку, щоб відкрити інші три", – сказала вона на спільному засіданні Єврокомісії та уряду Україні в Києві в понеділок у 3-тю річницю початку повномасштабної агресії РФ.

Кос підкреслила, що Єврокомісія інвестує в прискорення процесу вступу України до ЄС та, як і Україна, прагне якнайшвидше досягти суттєвого прогресу.

В той же час вона підкреслила, що для виконання таких амбітних планів треба наполегливо працювати з обох сторін.

"Щоб прогрес не втрачав темпів, дуже важливо підтримувати високий темп реформ, забезпечуючи при цьому відповідальність усього суспільства, що передбачає підтримку дійсно тісного партнерства з депутатами Верховної Ради, громадянським суспільством, а також представниками приватного сектору", – заявила єврокомісар.

Вона додала, що хоча рішення щодо наступних кроків залишається за країнами-членами, важливо надати їм міцну фактологічну базу, яка демонструє прогрес і дозволяє швидко приймати рішення.

Кос також зазначила, що Єврокомісія пропонує Україні повністю приєднатися до внутрішнього енергетичного ринку ЄС до 27 квітня, а ключові елементи безпеки поставок, зокрема, газу, будуть запроваджені вже влітку цього року.

"До літа наступного року ми також зможемо вивести вас на більшу частину внутрішнього ринку товарів, що дасть вам величезний економічний поштовх", – повідомила Кос.

За її словами, обидві ініціативи будуть підкріплені значним фінансуванням з Ukraine Facility.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада розширила можливості спецзакладів загальної середньої освіти для реабілітації осіб з особливими потребами та військовослужбовців

Кабмін продовжив дію відстрочок заброньованих працівників до 31 березня – Шмигаль

Умєров зустрівся з делегацією міжнародного об’єднання парламентарів United for Ukraine, обговорили плани на 2025р

СБС вразили ЗРК "Стріла-10М4" на Луганщині

Рада звільнила осіб, які перебували в місцях несвободи через агресію РФ, від сплати адмінзбору за оформлення паспорта

Міноборони ініціює укладання довгострокових контрактів з українськими виробниками озброєння

Умєров взяв участь у засіданні з представниками країн групи Е5, Нордично-Балтійської вісімки, Нідерландів, ЄС та НАТО

Під час випробувань САУ Zuzana у Словаччині стався вибух, поранено дві людини

У Краматорську 14 поранених внаслідок російської атаки, з них 4 дітей - Нацполіція

Мінкультури підтвердило "Кінокіт" і "Зеонбуд" статус критично важливих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА