Інтерфакс-Україна
19:13 30.11.2021

Львівська міськрада не підтримала петицію про демонтаж скульптури Франца Ксавера Моцарта

1 хв читати
Львівська міськрада не підтримала петицію про демонтаж скульптури Франца Ксавера Моцарта

Львівська міськрада не підтримала петицію про демонтаж скульптури Франца Ксавера Моцарта. "За" демонтаж проголосували 12 депутатів із 64.

Після голосування у вівторок міський голова Львова Андрій Садовий наголосив, що досі жодна пам'ятка не викликала таких дебатів у Львові.

"Це безпрецедентне питання, тому що жоден монумент, жодна скульптура, жодна композиція не викликала таких дебатів у Львові. Воно вийшло в топ усіх дискусій", - сказав він.

Садовий також зазначив, що Львів "сьогодні показав свою принциповість та чітку позицію підтримки сучасного мистецтва та здорового глузду".

Збір підписів за демонтаж скульптури ініціювала львів'янка Наталія Криничанка. Вона вважає, що пам'ятник Моцарту-молодшому був встановлений із порушенням наявних процедур та спотворює артистичний простір Львова.

Минулого тижня ще одна мешканка Львова Дарина Лаврін зареєструвала петицію на захист пам'ятника та зібрала необхідні 500 підписів за день.

Скульптуру Моцарта-молодшого було встановлено на площі Маланюка поблизу львівської консерваторії з ініціативи диригента зі Львова Оксани Линів, автором скульптури став австрійський скульптор Себастьян Швайкерт.

Франц Ксавер Моцарт (1791-1844 рр.), молодший із шести народжених і двох дітей, які вижили, великого композитора Вольфганга Амадея Моцарта, приїхав до Галичини в 17 років як вчитель музики. Прожив у Львові до 1838 року, був учителем музики, організував хор та музичну школу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аеропорт Вільнюса знову призупиняв роботу через загрозу з Білорусі

На фронті більше 150 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Зеленський разом з переговорниками провів бесіду з Віткоффом та Кушнером, обговорили території та гарантії безпеки

Сибіга і глава МЗС Болгарії обговорили мирні ініціативи та подальші кроки співпраці

Допомога Україні перевищила сплату РФ за нафту і газ лише у 5 з 24 європейських країн у 2022-24рр – Держдеп США

Заступник Рубіо: Європейські країни з 2022 року могли переказати Росії більше коштів, ніж Україні

Макрон повідомив Зеленському про міжнародні дискусії та підтвердив підтримку Франції

Обстріл РФ сильно пошкодив склади PROSTOR, "Мед-Сервіс" та "БаДМ у Дніпрі та "Трібо" у Білій Церкві

"Мадяр" показав вибухові удари по Рязанському НПЗ і меткомбінату в Алчевську

У Слов'янську шестеро постраждалих внаслідок скинутої ворогом авіабомби

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА