17:37 15.01.2025

Друге засідання Робочої групи України та Польщі з історичних питань заплановано на січень - заява

2 хв читати

Друге засідання Робочої групи з історичних питань у польсько-українських відносинах заплановано на кінець січня 2025 року у Львові, наразі сторони ведуть діалог, уточнюючи списки та місця поховань жертв воєн і репресій.

Це випливає зі спільної заяви міністрів культури України та Польщі, розміщеної на сайті Міністерства культури та стратегічних комунікацій України в середу.

"Початок роботи створеної Міністерствами культури обох країн Робочої групи з історичних питань, яка має на меті врегулювати у польсько-українських відносинах питання, пов’язані із правом на гідне поховання жертв війн і репресій, є успіхом діалогу, що до цього часу базувався на відкритості", - йдеться в заяві.

Зазначається, що перше засідання Робочої групи відбулося у Львові в грудні 2024 року. "Сторони обмінялися інформацією щодо місць, які, на думку кожної зі сторін, потребують першочергових пошукових та ексгумаційних робіт, а також додаткової уваги. Таким чином, для нас було важливим відповісти на очікування громадськості, зокрема родичів осіб, які стали жертвами війн і репресій. Спектр питань, що був предметом для обговорення, охоплював різні історичні періоди та локації в обох країнах", - зазначено в заяві.

У документі повідомляється, що наразі сторони аналізують сформований список, а також перевіряють стан виконання раніше поданих заяв на проведення пошукових робіт і надання дозволів на ексгумацію. Також проводиться перегляд чинних правових норм із метою їх можливої ревізії, яка могла б полегшити адміністративні процедури.

"Українська сторона вже ухвалила перше позитивне рішення щодо надання дозволу на ексгумаційні роботи. Польська сторона також розглядає українські пропозиції", - зазначено в заяві.

Повідомляється, що друге засідання Робочої групи заплановано на кінець січня 2025 року у Львові. "Ми переконані, що подальша робота групи та її результати продемонструють готовність обох сторін до гідного вшанування пам’яті вбитих та загиблих - поляків на території України та українців на території Польщі. Ці роботи здійснюватимуться у дусі взаємної поваги, відкритості до діалогу та інших спільних для обох народів цінностей", - наголосили заявники.

Повідомляється також, що особи, організації, установи та інституції, задіяні в зазначених процесах, регулярно інформуються про стан виконання окремих етапів робіт, погоджених Робочою групою з історичних питань. "Комунікація із громадськістю стосуватиметься результатів проведених робіт та їх завершених етапів", - наголошується в заяві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

СБУ заочно повідомила про підозру російському співаку-пропагандисту "Шаману"

В столиці фіксується високий рівень забрудненості повітря

Невеликий сніг у східних, Сумській та Дніпропетровській областях у середу, на заході країни – 5-10° тепла

Повітряні сили ЗСУ: минулої ночі збито 6 крилатих ракет та 133 ворожих БпЛА

Чисельність населення на підконтрольній території України сягає близько 31,5 млн людей

Міноборони створило ДП "Цифрова Армія" для допомоги військовим, цивільним і бізнесу

Кількість постраждали внаслідок ворожого обстрілу Херсону 24 лютого зросла до шести осіб

Франція пропонує Європі розширити свій ядерний щит, розмістивши ядерну зброю в Німеччині

Якщо перемир'я не буде дотримано, це буде найкращим доказом несерйозності Росії – Макрон

Через нічний ворожий авіаудар по Дергачах постраждали 4 жінки – Синєгубов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА