Інтерфакс-Україна
11:14 14.08.2024

Міносвіти найближчим часом розроблятиме дорожню карту реформування історичної освіти

2 хв читати
Міносвіти найближчим часом розроблятиме дорожню карту реформування історичної освіти

Міністерство освіти і науки України найближчим часом розроблятиме дорожню карту реформування історичної освіти, повідомив заступник міністра освіти і науки Михайло Вінницький.

"Змістовну трансформацію шкільної програми я вважаю чи не найважливішим завданням цієї команди МОН. Національна ідентичність формує усвідомлення власного коріння, є основою для розвитку громадянської свідомості, гідності й відповідальності за власну країну та її майбутнє. Ключову роль у формуванні національної ідентичності відіграє саме розуміння історії та місця у ній своєї країни, нації, самого себе. Це основа того, що формує нас - українців. Це саме те, що хоче знищити наш ворог", - написав Вінницький у фейсбуці.

Він зазначив, що згодом в Україні має з'явитися інтегрований курс "Історія: Україна і світ", який охоплюватиме українські та світові історичні події в єдиному контексті, що допоможе сформувати загальноосвітній україноцентричний курс, у якому пояснюватимуть фундаментальні питання сьогодення.

Заступник міністра нагадав, що в концепції Міносвіти закладено мету запровадження спеціалізованих історичних курсів у старших класах профільної школи для глибшого вивчення конкретних тем і подій, формуючи розуміння історичних контекстів.

"Але при цьому має відбутися зменшення обсягу фактографічного матеріалу, адже дати й місця битв (наприклад) можна знайти в Google, а розуміння взаємозв’язків - ні. Майбутні вчителі історії мали б зосередитися на розвитку критичного мислення та аналітичних здібностях учнів, а не на зазубрені часто не пов'язаних між собою фактів", - наголосив він.

Крім того, Вінницький позитивно оцінив норму концепції, згідно з якою український компонент у курсі має становити щонайменше 2/3 від навчального змісту.

"Разом зі спільнотою провідних істориків, освітян та експертів МОН, найближчим часом, розроблятиме дорожню карту реформування історичної освіти. Я вважаю, що це буде один з ключових внесків нашої команди в розвиток української освіти", - наголосив урядовець,

Як повідомлялося, Міністерство освіти і науки затвердило концептуальні засади реформування історичної освіти в системі загальної середньої освіти. Зокрема, у відомстві зазначили, що в умовах війни історичній освіті слід відповідати на політичні, економічні, соціальні та культурні виклики для консолідації української нації, а для цього необхідно сформувати загальноосвітній україноцентричний курс історії з позицій викликів сучасності.

Ексголова Українського інституту національної пам'яті, депутат Верховної Ради Володимир В'ятрович (фракція "Європейська солідарність") заявляє, що для нього не є очевидною потреба наразі здійснювати реформування історичної освіти через об'єднання курсів української та світової історії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ще двох дітей вдалося повернути з ТОТ Херсонщини – ОВА

Макрон та Мерц приєднаються до Зеленського у Лондоні у понеділок

Молдова звернулась по екстрену енергетичну допомогу до Румунії через атаки на енергосистему України – ЗМІ

Італія надасть EUR30 млн на відбудову Одеської дитячої лікарні

В Херсоні без світла та тепла 40 тис. абонентів, влада шукає можливості децентралізованого теплопостачання

Ліквідовано наслідки ворожих обстрілів у трьох районах на Київщині – ДСНС

Атакований СБУ танкер "тіньового флоту" Kairos сів на мілину в територіальних водах Болгарії – ЗМІ

Американці та українці узгодили рамки безпекових домовленостей та обговорили необхідні засоби стримування для підтримання тривалого миру – Держдеп

Заступник Рубіо різко розкритикував країни ЄС після зустрічі в НАТО, а Маск закликав розпустити Євросоюз

Нічний обстріл РФ змусив три АЕС України зменшити потужність, а ЗАЕС на 30 хв втратила зв’язок з мережею – МАГАТЕ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА