Інтерфакс-Україна
11:19 20.06.2025

Аграріям у 2025р нададуть 10,9 млрд грн допомоги, з яких 43% за рахунок міжнародних фінансових організацій - Южаніна

2 хв читати
Аграріям у 2025р нададуть 10,9 млрд грн допомоги, з яких 43% за рахунок міжнародних фінансових організацій - Южаніна

Бюджетна підтримка сільгоспвиробників у 2024 році склала 7,075 млрд грн і відбувалася за бюджетними програмами Міністерства аграрної політики та продовольства та Міністерства економіки, повідомила член комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна ("Європейська солідарність").

Нардеп зазначила, що 39% фінансування (2,78 млрд грн) було забезпечено за рахунок міжнародних фінансових організацій. Кошти партнерів були спрямовані як дотації на 1 га (70%), як дотації для утримання великої рогатої худоби (22%) та як дотації для утримання кіз та овець (8%).

При цьому решта із загального фонду державного бюджету в 1,36 млрд грн було спрямовано на надання грантів для створення або розвиток переробних підприємств (65%), садівництва, ягідництва та виноградарства (23%), тепличного господарства (12%).

Южаніна нагадала, що бюджетне фінансування компенсації витрат за гуманітарне розмінування сільгоспземель у 2024 році склало лише 0,4 млрд грн. З передбачених на ці видатки коштів понад 2,5 млрд грн було спрямовано на виплати "Зимової єПідтримки".

Парламентарій зауважила, що на 2025 рік заплановано збільшити бюджетну підтримку аграріїв до 10,9 млрд грн, з яких вже 43% можуть бути профінансовані за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій.

"Цікаво ж. Бо, наприклад, сплата податків суб'єктами господарювання з "переробна промисловість" склала 17,6% за 01-05 поточного року. А це найбільша частка", - резюмувала народний депутат.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

"Центренерго" планує завершити 2025 рік приблизно з 4,5 млрд грн чистого прибутку – голова наглядової ради

Центр Gen.Hope відновлення українських дітей знайшов перші $7 млн у канадських та британських донорів

Україна отримала $125,2 млн за проєктами Світового банку LEARN та THRIVE на освіту та охорону здоров’я

Кредиту ЄС EUR90 млрд недостатньо, треба далі працювати над репараційним кредитом – Марченко до країн G7

Кабмін розподілив понад 460 млн грн на автономне енергоживлення та розрахунки за комунальні послуги для закладів освіти

НКРЕКП вперше з 2021р. підвищила тарифи операторів газорозподільних мереж на 2026р. для непобутових споживачів

Зміни програми пільгової іпотеки "єОселя" у 2026 році зроблять її більш доступною – думка

Індекс відновлення ділової активності бізнесу в Україні у листопаді впав до нуля - опитування ІЕД

КЗРК та "ДТЕК Дніпровські електромережі" підписали мирову угоду по боргу 91,4 млн грн

НБУ: малим держбанкам, що порушують вимоги до капіталу, слід підвищувати ефективність і мати план дій

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА