11:24 23.01.2025

Прем'єр Хорватії наголошує на зростанні впливу РФ на демократичні процеси у всій Європі

2 хв читати
Прем'єр Хорватії наголошує на зростанні впливу РФ на демократичні процеси у всій Європі

РФ посилила політичний вплив у країнах Європи, зазначає прем'єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович.

"За останні кілька років ми стали свідками не тільки жорстокої агресії проти України... ми також побачили посилення впливу Росії на демократичні процеси у всій Європі", - сказав Пленкович у четвер на "Українському сніданку" в Давосі, організованому Фондом Віктора Пінчука.

Він наголосив на тенденції до того, що в результаті виборів, які відбуваються в країнах Європи, до влади приходять "якщо не поодинці, то в коаліціях ті, кого називають лідерами, які виступають за мир". "Усі виступають за мир, але є різниця і нюанс: Чи виступаємо ми за мир, який потім накладе санкції на агресора і залишить нині незаконно окуповані і незаконно анексовані території назавжди під контролем Росії? Чи ми дотримуватимемося основних принципів міжнародного порядку, як ми його знали останні 80 років, а саме поваги до суверенітету, територіальної цілісності та поваги до існування своїх сусідів?" - зазначив прем'єр Хорватії.

При цьому Пленкович наголосив на відсутності всередині РФ будь-якої опозиційної сили, яка могла б становити небезпеку для Володимира Путіна, а також на тому, що сам він уже досить сильно ізольований.

"Путін ізольований уже 10 або 11 років. Сьогодні на Заході при владі буквально кілька лідерів, які мають із ним якийсь реальний особистий контакт. Дуже мало. Я сказав би, не більше п'яти. І це важливо. Це означає, що немає довіри, немає історії довірчих відносин і обмеженого впливу", - сказав він.

Також очільник уряду Хорватії зауважив, що не спостерігає, що "15, 16 чи 26 пакетів санкцій драматично змінили їх (росіян - ІФ-У) в плані мислення, і це вже було в минулому".

"Ми не маємо потрапляти в пастку політичної наївності. Путін може бути терплячим. Росіяни можуть витримати режим санкцій... Тому я повністю згоден, зміцнюйте Україну настільки, наскільки ми можемо, дотримуйтеся наших принципів і не дозволяйте, коли б і яку б мирну угоду не було укладено, щоб ця угода заморозила теперішні окуповані території в якийсь заморожений конфлікт і дала їм шанс на ще одну можливість", - зауважив Пленкович.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА