Інтерфакс-Україна
14:28 01.12.2025

Шмигаль: Важливим джерелом фінансування оборони має стати механізм, що базуватиметься на заморожених активах РФ

1 хв читати
Шмигаль: Важливим джерелом фінансування оборони має стати механізм, що базуватиметься на заморожених активах РФ
Фото: https://t.me/Denys_Smyhal

Міністр оборони України Денис Шмигаль Брюсселі взяв участь у засіданні Ради ЄС із закордонних справ за участі міністрів оборони держав-членів Євросоюзу, наголосив на важливості подальшої підтримки українських сил.

"Важливим джерелом фінансування нашої оборони має стати механізм, що базуватиметься на російських заморожених активах. Поінформував союзників про найбільш нагальні потреби наших воїнів, передусім у сфері протиповітряної оборони. Для забезпечення потреб Сил оборони важливо робити нові внески до ініціативи PURL, яка дозволяє Україні отримувати необхідне американське озброєння", - написав він у соцмережі Х.

Окремо міністр зазначив, що запуск Європейської програми оборонної промисловості (EDIP) відкриває нові можливості інтеграції українських виробників у європейський оборонний простір. Створення Ukraine Support Instrument обсягом 300 млн євро – ще один важливий крок для поглиблення нашої співпраці, додав він. Україна очікує також на практичну реалізацію інструменту SAFE.

Під час виступу Шмигаль також розповів про спроможності українського ОПК та запросив партнерів долучатися до нових спільних проєктів у межах ініціативи Build with Ukraine.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський разом з переговорниками провів бесіду з Віткоффом та Кушнером, обговорили території та гарантії безпеки

Сибіга і глава МЗС Болгарії обговорили мирні ініціативи та подальші кроки співпраці

Допомога Україні перевищила сплату РФ за нафту і газ лише у 5 з 24 європейських країн у 2022-24рр – Держдеп США

Заступник Рубіо: Європейські країни з 2022 року могли переказати Росії більше коштів, ніж Україні

Макрон повідомив Зеленському про міжнародні дискусії та підтвердив підтримку Франції

Обстріл РФ сильно пошкодив склади PROSTOR, "Мед-Сервіс" та "БаДМ у Дніпрі та "Трібо" у Білій Церкві

"Мадяр" показав вибухові удари по Рязанському НПЗ і меткомбінату в Алчевську

У Слов'янську шестеро постраждалих внаслідок скинутої ворогом авіабомби

РФ продовжує обстрілювати Дніпропетровщину, пошкоджено інфраструктуру

Поліцейський постраждав унаслідок атаки ворожих безпілотників Запоріжчини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА