Інтерфакс-Україна
10:28 17.03.2025

Мін'юст і Мінцифри працюють над ідеєю Електронного архіву

2 хв читати
Мін'юст і Мінцифри працюють над ідеєю Електронного архіву

Міністерство юстиції разом з Міністерством цифрової трансформації України працюють над ідеєю Електронного архіву, повідомила заступниця міністра юстиції Вікторія Васильчук.

"Ми з Міністерством цифрової трансформації працюємо над ідеєю Електронного архіву. І це не просто ідея-забаганка, це настільки вимога часу, що, можливо, ми будемо рухати цей процес дещо швидше. Ідея цифрового архіву полягає в тому, що чимало документів створюється в електронній формі і в паперовому форматі не існують. Поки вони зберігається в державному органі, вони знаходиться на наших серверах, але коли його потрібно передати, постає питання в якій формі? Зараз це виглядає абсолютно смішно, тому що ми роздруковуємо ці електронні документи і в паперовому вигляді їх передаємо на зберігання в архів", - сказала Васильчук в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За її словами, у зв'язку з цим міністерства активно обговорюють як формування Електронного архіву, так і можливу відмову від паперових документів, в тих питаннях, де в них точно немає потреби.

Що стосується створення Державного реєстру національних архівних інформаційних ресурсів, Васильчук розповіла, що Державна архівна служба уже розробила технічне завдання, яке погоджене Мінцифри і відповідними службами, але на даному етапі йде робота над пошуком коштів для реалізації.

"Це амбітний проєкт Укрдержархіву, вони хочуть зациклити весь пошук і зробити можливість міжархівного пошуку. Тобто, це система, яка буде об'єднувати всі архіви, що дасть можливість користувачу здійснювати кросархівний пошук документів. Ми готові розвиватися далі і об'єднувати це в одну величезну систему", - розповіла заступниця міністра.

В свою чергу, голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, відповідаючи на питання, скільки архівних установ уже інтегрувалися в пілотний Єдиний портал доступу до оцифрованих архівів, розповів, що зараз там представлено понад 11 мільйонів цифрових копій з 9 різних колекцій.

"Це як окремі архіви, так і тематичні колекції, навіть частина документів, які не знаходяться в Україні, а є представленням так званих діаспорних архівів, зокрема, в Італії по Західноукраїнській Народній Республіки. З іншого боку, ті архіви, які зараз не долучені до цього проєкту, мають можливість виставляти свої цифрові знімки або на власних вебсайтах, якщо є ресурс, або на сайтах партнерів. Це наша вимога до всіх, хто допомагає нам оцифровувати, щоб вони створювали доступ у себе на платформі", - зазначив він в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Підписаний Меморандум про співпрацю між Міннац’єдності та Радою Європи – віцепрем’єр Чернишов

Зеленський обговорив з командирами підрозділів на Сумщині основні потреби

СБУ викрила зрадників, залучених Кремлем до реалізації проєкту про "зовнішнє управління" Україною

Наступного тижня уряд має вирішити щодо спрямування додаткових коштів на підтримку прифронтових громад - Зеленський

Прессекретар Білого дому просить інвесторів довіритися Трампу

Україна вважає чинними домовленості про "енергетичне перемир'я" – Паліса

Рух "синьою" гілкою київського метро відновлено, пасажир вижив

Пасажирка потрапила під поїзд на ст.м. "Контрактова площа", чотири станції закриті на вхід

Розмови про перезапуск ЗАЕС "Росатомом" є прямим порушенням норм ядерної та радіаційної безпеки – "Енергоатом"

Грузія скоротила до року право перебування в країні для громадян України, які в’їжджають без візи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА