Інтерфакс-Україна
14:37 17.11.2025

Офіс генпрокурора повідомляє про викриття масштабних зловживань в оборонній сфері, затримано 50 осіб

1 хв читати
Офіс генпрокурора повідомляє про викриття масштабних зловживань в оборонній сфері, затримано 50 осіб

Прокурори спеціалізованих прокуратур у сфері оборони викрили протягом останніх трьох тижнів хвилю зловживань, що охоплюють незаконні виїзди, корупцію у військових частинах, маніпуляції з проходженням військово-лікарських комісій (ВЛК) та розкрадання оборонних коштів, повідомляється на сайті Офісу генерального прокурора України у понеділок.

"Затримано 50 осіб, задокументовано понад 30 млн грн неправомірної вигоди та збитків", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, у справах щодо незаконного виїзду за кордон затримано 22 учасники схем. "Зафіксовано масові схеми організації незаконного перетину кордону: від фіктивних довідок до підроблених документів про інвалідність і "супроводу" через пункти пропуску. Загальна сума неправомірної вигоди у цих провадженнях - 6,2 млн грн", - проінформували у відомстві.

За справами про корупцію у військових частинах затримані 15 командирів та службових осіб. "За три тижні прокурори задокументували майже 1,5 млн грн хабарів за: призначення на посади, переведення між частинами, бронювання, оформлення на службу", - розповіли в Офісі генпрокурора.

Також повідомляється про зафіксовані схеми ухилення від служби, зокрема, через механізми впливу на рішення ВЛК та організацію дезертирства.

Офіс генпрокурора також повідомляє про викриття розкрадання оборонних ресурсів, що призвело до 24,5 млн грн збитків. "Задокументовано привласнення коштів, пального та незаконні додаткові виплати", - йдеться у повідомленні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський проінформував генсека НАТО про перемовини української команди в США

Білецький анонсував створення Ветеранського корпусу для всіх підрозділів Сил оборони

Щонайменше 8 людей поранені внаслідок нічної атаки в Україні

Знеструмлені 10 населених пунктів у Запорізькій області внаслідок атаки РФ

Погода найближчими днями в Україні не зміниться, лише на заході в понеділок невеликий дощ, на півдні - туман

Фотовиставка відкрилася на станції метро "Золоті ворота" в Києві з нагоди Дня ЗСУ

Сирський у День ЗСУ: Не маємо права повторити помилки сторічної давнини, мусимо вистояти і обов’язково вистоїмо

Головною ціллю ударів РФ вночі була енергетика – Зеленський

Нацполіція зареєструвала 239 воєнних злочинів РФ за добу, розшукано 29 і повернуто 16 дітей

ППО відбила вночі одну з наймасованіших атак РФ, знешкодивши 615 з 704 ракет і дронів, є влучання на 29 локаціях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА