18:27 02.01.2025

В акваторії біля входу в Керченську протоку зафіксовано нафтову пляму площею близько 10 кв.км - глава Міндовкілля

1 хв читати

Нафтову пляму площею приблизно 10 км² фіксують в акваторії біля входу в Керченську протоку після аварії двох російських танкерів, повідомила міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

"31 грудня супутником Sentinel-1 було отримано знімок району поблизу Керченської протоки. В акваторії поблизу входу в Керченську протоку з боку Чорного моря, в районі населеного пункту Волна (Краснодарський край, рф), зафіксовано пляму, характерну для забруднення нафтопродуктами, площею приблизно 10 км². Додатково виявлено пляму площею близько 3 км² на відстані 28-30 км на південь від мису Опук. Значна кількість мазуту досягла південного узбережжя Криму", - наводяться її слова в повідомленні в телеграм-каналі міністерства.

За словами Гринчук, наразі є інформація про постраждалих птахів у містах Коктебель, Алушта, Гурзуф і в районі Анапи.

15 грудня повідомлялося про те, що в Керченській протоці тонуть два танкери - "Волгонєфть 212" і "Волгонєфть 239". На борту танкерів перебували 13 і 14 осіб відповідно. Рятувальники евакуювали 13 членів екіпажу танкера "Волгонєфть 212", але один із них загинув. Танкери переміщували мазут. У морі фіксують розлив нафти.

17 грудня міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук повідомила, що попередньо збитки внаслідок аварії двох танкерів у Керченській протоці можуть сягати $14 млрд.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Перші аукціони на послуги з розмінування агроземель за заявками 2025р обсягом 28,1 млн грн пройдуть в березні

Президенти Польщі та Латвії обговорили питання безпеки та припинення агресії РФ проти України

Шмигаль: Словаччина підтримує вступ України в ЄС, напруженість з Угорщиною буде вирішена на нашому шляху до європейського членства

Президент Європейської ради зустрівся з прем'єром Угорщини

Через удар ворожого дрона по селу на Харківщині поранено мирного мешканця

Польща переобладнає цивільні аеропорти під військові завдання

Макрон провів розмову зі Стармером і Зеленським

В ОП обговорили посилення підтримки України в країнах Африки з керівниками дипмісій

У Краматорську вже 16 поранених внаслідок атаки окупантів, серед них – діти

Жовква зустрівся з заступником генсека НАТО: членство в Альянсі залишається на порядку денному

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА